Strona główna Wydarzenia Strzegom Jaroszów zmienia wizerunek

Jaroszów zmienia wizerunek

0

Dobiega końca przebudowa przestrzeni publicznej w centrum Jaroszowa. Wykonawcą prac jest firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o. o. ze Strzegomia. Koszt robót wynosi ponad 860 tys. zł. Jest to kluczowy projekt rewitalizacyjny we wsi.

Centrum mieści się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, przy drodze krajowej nr 5. Nieopodal jest sklep spożywczy i wiata przystankowa, a także szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia. Warto dodać, że jaroszowianie traktują to miejsce jak rynek, najważniejsze miejsce w sołectwie.

Zakres robót budowlanych objął m. in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni i krawężników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie chodników z płyt granitowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, regulację wysokościową wraz z wymianą wszystkich urządzeń wod-kan, montaż elementów małej architektury (tablica informacyjna, tablica ogłoszeń, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, donice, stojak na rowery), wykonanie oznakowania pionowego, humusowanie wraz z założeniem trawników i przeniesienie istniejącego pomnika na teren parafii (przy kościele). Ponadto została przebudowana droga w pobliżu kościoła oraz powstały nowe miejsca parkingowe.

Poprzedni artykułPodwyżki, nadanie tytułu honorowego obywatela i zmiana siedziby filii biblioteki. Zbliża się sesja Rady Miejskiej
Następny artykułDziesięć tysięcy nowych zakażeń w kraju i 22 tysiące „zagubionych przypadków”. Sanepid zaprzestał podawania danych z powiatu