Trwają przygotowania do trzynastej edycji Świdnickiego Biegu Niepodległości. Charakter zaplanowanego na 11 listopada wydarzenia zostanie zachowany, ale w związku z trwającą epidemią, uczestnicy muszą przygotować się na kilka zmian organizacyjnych. Najważniejsze z nich to: zapisy tylko drogą elektroniczną, odbiór pakietu startowego dzień lub dwa przed imprezą, skrócenie łącznego dystansu biegu oraz wypuszczanie biegaczy na trasę w falach po 250 osób.
Zgłoszenia do Biegu Niepodległości przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną w terminie: od 19 października do 4 listopada 2020 roku do godz. 24.00 na wskazany adres mailowy. W zgłoszeniu trzeba będzie podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu i miejscowość. Po zakończeniu zapisów uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie i miejscu odebrania pakietu startowego, przydzieleniu do konkretnej fali biegu, godzinie zgrupowania przed startem i godzinie samego startu biegu. Adres mailowy, na który przyjmowane będą zgłoszenia podany zostanie kilka dni przed startem zapisów.
Limit uczestników – tak jak w latach poprzednich został ustalony na 1500 osób. Planowanych jest sześć fal po 250 osób każda. Starty fal co 20 minut. Pierwsza wystartuje o godzinie 12.00, ostatnia o 13.40. W tym roku wyjątkowo wszyscy biegacze mogą pokonać tylko jedno okrążenie trasy o długości 1250 m: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Po zakończeniu biegu uczestnicy odbiorą pamiątkowy medal i poproszeni zostaną o niegromadzenie się i opuszczenie Rynku.
Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie. Wszystkie aktualne informacje dotyczące Biegu zamieszczane będą na bieżąco na stronie organizatora: www.osir.swidnica.pl.
/OSiR/



![Szpitalny oddział ratunkowy w nowej odsłonie. Zakończono wielomilionową modernizację [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/szpital-Latawiec-SOR-po-przebudowie-2026.02.06-mix-238x178.jpg)


![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)
![Zima zaskoczyła drogowców. Zdarzenia na drogach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-3-100x75.jpg)

![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)