Strona główna 0_Slider XIII Świdnicki Bieg Niepodległości: Uczestników czekają spore zmiany!

XIII Świdnicki Bieg Niepodległości: Uczestników czekają spore zmiany!

0

Trwają przygotowania do trzynastej edycji Świdnickiego Biegu Niepodległości. Charakter zaplanowanego na 11 listopada wydarzenia zostanie zachowany, ale w związku z trwającą epidemią, uczestnicy muszą przygotować się na kilka zmian organizacyjnych. Najważniejsze z nich to: zapisy tylko drogą elektroniczną, odbiór pakietu startowego dzień lub dwa przed imprezą, skrócenie łącznego dystansu biegu oraz wypuszczanie biegaczy na trasę w falach po 250 osób.

Zgłoszenia do Biegu Niepodległości przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną w terminie: od 19 października do 4 listopada 2020 roku do godz. 24.00 na wskazany adres mailowy. W zgłoszeniu trzeba będzie podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu i miejscowość. Po zakończeniu zapisów uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie i miejscu odebrania pakietu startowego, przydzieleniu do konkretnej fali biegu, godzinie zgrupowania przed startem i godzinie samego startu biegu. Adres mailowy, na który przyjmowane będą zgłoszenia podany zostanie kilka dni przed startem zapisów.

Limit uczestników – tak jak w latach poprzednich został ustalony na 1500 osób. Planowanych jest sześć fal po 250 osób każda. Starty fal co 20 minut. Pierwsza wystartuje o godzinie 12.00, ostatnia o 13.40. W tym roku wyjątkowo wszyscy biegacze mogą pokonać tylko jedno okrążenie trasy o długości 1250 m: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Po zakończeniu biegu uczestnicy odbiorą pamiątkowy medal i poproszeni zostaną o niegromadzenie się i opuszczenie Rynku.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie. Wszystkie aktualne informacje dotyczące Biegu zamieszczane będą na bieżąco na stronie organizatora: www.osir.swidnica.pl.

/OSiR/

Poprzedni artykułPrzyjdź i oddaj krew. W czwartek akcje w Świdnicy i Świebodzicach
Następny artykułNowy rekord zakażeń w kraju. 16 ofiara koronawirusa w powiecie świdnickim