Strona główna Wydarzenia Świdnica Przyjdź i oddaj krew. W czwartek akcje w Świdnicy i Świebodzicach

Przyjdź i oddaj krew. W czwartek akcje w Świdnicy i Świebodzicach

0

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu ponownie zwraca się z apelem o oddawanie krwi. Obecnie na niskim poziomie są zapasy czterech grup krwi.

Wałbrzyskie RCKiK codziennie zabezpiecza 13 Szpitalnych Banków Krwi. Krew trafia m.in. do chorych po wypadkach, z chorobami nowotworowymi, do osób po przeszczepie, z białaczką. Według danych z 5 października 2020 roku, niskie są zapasy krwi grup A Rh+, A Rh-, 0 Rh+ oraz 0 Rh-, natomiast w przypadku krwi grupy B Rh+, B Rh-, AB Rh+ oraz AB Rh- zapasy są średnie.

W czwartek, 8 października w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 w Świdnicy (ul. Kozara-Słobódzkiego 21) odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Również w czwartek ekipa wyjazdowa wałbrzyskiego RCKiK zawita na Rynek w Świebodzicach, gdzie w godz. 9.00-13.00 zaparkuje krwiobus. – Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się drogocennym darem, którego ciągle brakuje. Przypominamy, że krew można oddawać ze wskazaniem dla konkretnej osoby, wystarczy podać jej dane osobowe – zachęcają przedstawiciele świebodzickiego magistratu.

/opr. mn/