Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy walkę o wielki finał!

Rozpoczynamy walkę o wielki finał! [RELACJA LIVE]

3

Fantastycznie spisujący się w rozgrywkach Pucharu Polski piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica są już w dolnośląskim półfinale. Na naszej drodze staje dziś równie świetnie dysponowany trzecioligowiec – Ślęza Wrocław. Będzie trudno, ale biało-zieloni mają chrapkę na ogranie wrocławskiej ekipy. Zapraszamy na tekstową relację LIVE, startujemy o 17.00 i przypominamy o częstym odświeżaniu strony!

Droga obu klubów do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polaki na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej:

Bielawianka Bielawa – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:2
Śnieżnik Domaszków – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:7 – FINAŁ okręgu wałbrzyskiego

Ślęza Wrocław – Śląsk II Wrocław 3:0 – FINAŁ okręgu wrocławskiego

Skład gospodarzy: B. Kot, Kozachenko, Orzech, Barros, Paszkowski, Sowa, Szuba, Borowy, Myrta, Chajewski, Krakowski.

Skład gości: Zabielski, Bohdanowicz, Muszyński, Tomaszewski, Bialik, Pisarczuk, Olejniczak, Dyr, Traczyk, Guilherme, Stępień.

Rozpoczynamy spotkanie

1′ – groźna akcja Chajewskiego, Damian wygonił się poza linię końcową.

3′ – teraz atakuje Ślęza, uderzenie głową bardzo niedokładne.

6′ – koronkowa akcja Ślęży, wykończona przez Bialika – niestety przegrywamy 0:1!!!

8′ – bliski wyrównania Krakowski – jego uderzenie broni Zabielski.

12′ – faulujemy w polu karnym – jedenastka wykorzystana przez Pisarczuka i jest już 2:0 dla gości. Fatalnie wchodzimy w ten mecz!!!

18′ – miejscowi próbują atakować, walcząc o zdobycie kontaktowego gola.

20′ – Szuba dośrodkowuje w pole karne, radzą sobie jednak defensorzy Ślęzy.

24′ – z dystansu uderzał Borowy – piłka mija światło bramki.

28′ – niesłychanie blisko gola dla świdniczan, Borowy trąca piłkę głową, ta zmierza do bramki, lecz wybija ją Bialik.

31′ – świetna sytuacja Guilherme – zawodnik Ślęzy strzelił jednak niecelnie.

33′ – w odpowiedzi akcja biało-zielonych, którzy atakują coraz groźniej – Szuba strzela niedokładnie.

35′ – oblężenie wrocławskiej bramki, uderzenie Sowy zablokowane, podobnie jak próba Szuby.

38′ – Pisarczuk – żółta kartka

39′ – znów groźnie atakują gospodarze, kilka ostrych wrzutek we wrocławskie pole karne – defensywa Ślęzy wciąż z czystym kontem.

43′ – spotkanie robi się coraz ciekawsze, biało-zieloni atakują coraz zacieklej.

43′ – Tomaszewski – żółta kartka.

koniec pierwszej połowy – 2:0 dla Ślęzy.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – Chajewski zmieniony przez Baumgartena.

48′ – od początku drugiej połowy do zdecydowanej ofensywy ruszają świdniczanie. Czekamy na efekty w starciu z czołową ekipą ostatnich latach w III lidze.

52′ – Szuba – żółta kartka.

57′ – Sowa – żółta kartka.

59′ – Guilherme zastąpiony przez Niewiadomskiego.

61′ – z dystansu uderzał piłkarz Ślęzy Wrocław, od bramki rozpocznie Kot.

62′ – Paszkowski runął w polu karnym – wydaje się, że mógł być faulowany, lecz arbiter jest innego zdania.

64′ – Szczygieł wchodzi na boisko za Krakowskiego.

67′ – znakomite uderzenie Baumgartena, końcami palców piłkę na rzut rożny sparował Zabielski.

70′ – Salamon zastępuje Andrieja Kozachenko

71′ – pozostało około 20 minut, świdniczanie wciąż wierzą, ale po drużynie Ślęzy widać ogromne doświadczenie.

74′ – Salamon – żółta kartka.

76′ – z dystansu uderzał Niewiadomoski, piłka wysoko ponad bramką.

78′ – fantastyczna okazja dla świdniczan, świetnie lewym skrzydłem ruszył Barros, oddał piłkę Szczygłowi, który niestety chybił z około 12 metrów.

79′ – ależ bomba Paszkowskiego z okolicy linii pola karnego – piłka trafia tylko w słupek…(!)

81′ – wszystkie siły rzuciliśmy do ofensywy – niestety goście wyprowadzili błyskawiczną kontrę i trafili na 3:0 (Niewiadomski)!!!

87′ – Sikora zmienia Szubę

88′ – gospodarze walczą o zdobycie choćby honorowego gola – Sowa uderza minimalnie niecelnie.

90+’ – rywale zagrywają ręką we własnym polu karnym – gola z 11 metrów Barrosa – 1:3!!!

koniec meczu – przegrywamy 1:3!