Strona główna 0_Slider Trzymane w szafkach i lodówkach. 9 psów potrzebuje wsparcia

Trzymane w szafkach i lodówkach. 9 psów potrzebuje wsparcia

0

Wszystkie wyglądają jak psi seniorzy, ale większość to nie są stare zwierzęta. Ich wygląd to efekt ogromnego zaniedbania. Przez lata były karmione pokarmem dla kur, mieszkały w starych lodówkach i szafkach. Potrzebne jest wsparcie dla 9 psów przyjętych do świdnickiego schroniska. Psy trafiły do Świdnicy po wspólnej interwencji policji i urzędników z gminy Świerzawa.

-Właściciel psów nie poczuwał się do odpowiedzialności opieki nad nimi, nie chciał pomocy wcześniej, a na każdą próbę reakcji ze strony lokalnej społeczności reagował agresją. Sytuacja stała się jednak niebezpieczna dla życia i zdrowia zwierząt, podjęto decyzję o odbiorze administracyjnym wszystkich psów z tej jednej posesji – czytamy na stronie świdnickiego schroniska. – Jeśli kiedykolwiek przemknęło wam przez głowę, że nie można przecież wpaść na upiorny pomysł trzymania psa w starej szafce zamiast budy, to tutaj jest ten (nie) pierwszy raz.

Psy są w fatalnej kondycji. Zaniedbane nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Część z nich bardzo się boi. Zaś druga część zmaga się z problemami z poruszaniem, niedożywieniem, pasożytami, a w przypadku jednego z psów drobna rana i uraz, bez leczenia przerodziła się w potężny otwór w ciele, w którym zagnieździły się larwy much. Naszą dziewiątkę będziemy prezentować powoli na naszych portalach społecznościowych. Włożymy w pracę z nimi nasze serca, ale też wiedzę. Przełom nie będzie widoczny już dziś, czy za tydzień. To będą miesiące starań zespołu schroniska – tłumaczą pracownicy placówki.

Leczenie i rehabilitację psów można wesprzeć wpłacając datki:

Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082

koniecznie z dopiskiem: „Psy Świerzawa”.

Dla przelewów zza granicy:

Kod BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX

nr rachunku IBAN: PL 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082

PayPal: [email protected]

  • przekazując karmę:

-> wysokomięsną karmę w puszkach, wysokiej jakości karmę suchą. Na tej stronie tabela z informacjami: klik!

-> potrzebne są również obroże dla dużych psów (między 20 a 30 kg).

/opr. red./
Zdjęcia ze strony schronisoswidnica.pl