Świdnicki szpital Latawiec wprowadza kolejne ograniczenia działalności. Po zakazie odwiedzin szereg badań i zabiegów zostaje ograniczona. Zawieszone zostały porody rodzinne.
W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, zgodnie z zaleceniem Centrali NFZ z dniem 16 marca 2020 r. ograniczeniu do niezbędnego minimum i czasowemu zawieszeniu podlegają świadczeń wykonywane planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. Dotyczy to:
▶️planowanych pobytów w szpitalach w celu: przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych,
▶️ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, badań diagnostycznych wykonywanych ambulatoryjnie takich jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, gastroskopia, kolonoskopia, videoendoskopia, angiografia fluoresceinowa, USG, RTG, EMG i EEG,
▶️badań laboratoryjnych wykonywanych ambulatoryjnie (dotyczy laboratorium diagnostycznego i mikrobiologicznego),
▶️prowadzenia rehabilitacji leczniczej,
▶️porodów rodzinnych.
W każdym przypadku odroczenia terminu udzielania świadczenia dokonana zostanie ocena uwarunkowań i ryzyk dotyczących stanu zdrowia pacjentów. Pragniemy również uspokoić i podkreślić, że nie ma zagrożenia wstrzymania przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów – informuje szpital Latawiec.

![Strzegom: 62-latek potrącony na pasach. Wcześniej zginęły tam dwie kobiety [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-238x178.jpg)
![Miliard z UE na termomodernizacje. „Sami nigdy byśmy takiego remontu nie zrobili” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/20260417_Konferencja_termomodernizacja_Strzegom-3-238x178.jpg)

![Strzegom: 62-latek potrącony na pasach. Wcześniej zginęły tam dwie kobiety [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-100x75.jpg)
![Samochód potrącił 14-latka na hulajnodze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/20260417_Zderzenie_hulajnoga-1-100x75.jpg)
![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Jeden trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-350686-100x75.jpg)
![Lutomia Górna. Pożar mieszkania i poddasza w budynku wielorodzinnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Lutomia-Gorna-pozar-mieszkania-2026.04.16-3-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)