Strona główna 0_Slider 53 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną, cztery osoby hospitalizowane

53 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną, cztery osoby hospitalizowane

0

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przedstawiła najnowsze informacje dotyczące działań podjętych na terenie powiatu świdnickiego w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Aktualne dane dla Dolnego Śląska przekazał także wojewoda.

Fot. Pixabay

Jak informuje dr n. med. Ireneusz Skawina, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, według stanu na 16 marca godz. 13.30, kwarantanną objętych jest 53 mieszkańców powiatu, a 83 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. 4 osoby z podejrzeniem zachorowania przebywają w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu, gdzie oczekują na wyniki badań. Wśród nich jest mieszkanka Żarowa. – Jej rodzina i osoby z którymi kontaktowała się objęte zostały kwarantanną. Władze gminy Żarów są w kontakcie ze służbami sanitarnymi będą informować mieszkańców gminy Żarów o wynikach testów i dalszym postępowaniu. Prosimy o zachowanie spokoju i przestrzeganie wytycznych Inspekcji Sanitarnej – apeluje burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Na Dolnym Śląsku są 24 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2, z czego jedna osoba zmarła. Według stanu na 16 marca, kwarantanną lub izolacją objęto 637 osób, nadzorem epidemiologicznym – 1518, a ze względu na podejrzenie zachorowania hospitalizowano 81 osób.

Dotychczas (według stanu na 16 marca, godz. 16) w całej Polsce potwierdzono xx przypadków zachorowań na COVID-19, z czego trzy osoby zmarły.

/mn/

Poprzedni artykułCo z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio? Jest zielone światło…
Następny artykułKolejne ograniczenia w świdnickim szpitalu. Zawieszone także porody rodzinne