Strona główna 0_Slider Kolejne ograniczenia w świdnickim szpitalu. Zawieszone także porody rodzinne

Kolejne ograniczenia w świdnickim szpitalu. Zawieszone także porody rodzinne

0

Świdnicki szpital Latawiec wprowadza kolejne ograniczenia działalności. Po zakazie odwiedzin szereg badań i zabiegów zostaje ograniczona. Zawieszone zostały porody rodzinne.

W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, zgodnie z zaleceniem Centrali NFZ z dniem 16 marca 2020 r. ograniczeniu do niezbędnego minimum i czasowemu zawieszeniu podlegają świadczeń wykonywane planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. Dotyczy to:
▶️planowanych pobytów w szpitalach w celu: przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych,
▶️ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, badań diagnostycznych wykonywanych ambulatoryjnie takich jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, gastroskopia, kolonoskopia, videoendoskopia, angiografia fluoresceinowa, USG, RTG, EMG i EEG,
▶️badań laboratoryjnych wykonywanych ambulatoryjnie (dotyczy laboratorium diagnostycznego i mikrobiologicznego),
▶️prowadzenia rehabilitacji leczniczej,
▶️porodów rodzinnych.

W każdym przypadku odroczenia terminu udzielania świadczenia dokonana zostanie ocena uwarunkowań i ryzyk dotyczących stanu zdrowia pacjentów. Pragniemy również uspokoić i podkreślić, że nie ma zagrożenia wstrzymania przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów – informuje szpital Latawiec.

Poprzedni artykuł53 mieszkańców powiatu świdnickiego objętych kwarantanną, cztery osoby hospitalizowane
Następny artykułŚwidnickie pogotowie apeluje o sprzęt ochronny