Nikt nie został ranny w wyniku groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na ulicy Komunardów w Świdnicy. W piątek wieczorem doszło tam do zderzenia wozu bojowego straży pożarnej z dwoma zaparkowanymi przy ulicy samochodami osobowymi.
Do wypadku doszło około godziny 17.10. Wóz gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, którym strażacy jechali na interwencję związaną z pożarem mieszkania w Jaworzynie Śląskiej, uderzył w Toyotę Avensis oraz Infiniti FX.
– Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu straży pożarnej, który najechał na pojazdy zaparkowane na poboczu. Uszkodzone zostały dwa samochody osobowe oraz – powierzchownie – samochód straży pożarnej – potwierdza Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.
W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na ulicy Komunardów przez blisko trzy godziny występowały utrudnienia w ruchu. Policja ustala teraz okoliczności wypadku.
/mn/



![Systematycznie dewastują zagospodarowany za pół miliona złotych skwer. Nie ma na nich rady? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-10-238x178.jpg)
![„Spotkali się” na Esperantystów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/kolizja-Swidnica-5-100x75.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)



