Strona główna 0_Slider Ponad 120 tysięcy złotych premii w MZN

Ponad 120 tysięcy złotych premii w MZN

9

Pracownicy Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Świdnicy w 2019 roku kilkakrotnie otrzymali premie. Pula sięgnęła 123 606 złotych.

Premie w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w Świdnicy wypłacane są na podstawie Regulaminu Premiowania Pracowników MZN. W ramach środków przewidzianych na wynagrodzenia tworzy się fundusz nagród Dyrektora — w wysokości do 10 % planowanych wynagrodzeń zasadniczych. Nagroda z funduszu Dyrektora może być przyznana za: a/ wykonanie zadania o szczególnym znaczeniu dla zakładu, b/ wykazanie inicjatywy mającej na celu poprawę efektywności działania zakładu, c/ osiągnięcie bardzo dobrych wyników na swoim stanowisku pracy – wylicza zastępca dyrektora Maria Florczak. Kto i ile otrzymał, nie ujawnia. – Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy jest niewielkim zakładem, o znanej strukturze organizacyjnej, wielu pojedynczych stanowiskach pracy. Wg naszej oceny, w wyżej wskazanych warunkach i przy tak sformułowanym przez Panią pytaniu, uzyskanie przez Panią informacji na temat wysokości nagród przyznanych pracownikom z uwzględnieniem stanowisk pracy podlega ograniczeniu z uwagi na prywatność tych osób. (…) – twierdzi Maria Florczak. W MZN zatrudnionych jest 36 osób. Jak dodaje Maria Florczak, premii nie otrzymał dyrektor Marek Suwalski.

W zarządzie MZN pozostaje ponad 300 budynków mieszkalnych. 1702 lokatorów zamieszkuje lokale komunalne. Blisko tysiąc z nich zalega z czynszami. Dług w 2019 roku osiągnął 35,6 miliona złotych. W ciągu dwóch lat wzrósł o 3,2 miliona złotych. Z kolei MZN zalega wspólnotom mieszkaniowym Dług w 2017 roku wynosił 1,7 miliona złotych, w 2017 przekroczył 2,5 miliona złotych. Sytuacja finansowa MZN jest trudna ze względu na (…) zadłużenia ze strony najemców lokali mieszkalnych i użytkowych oraz dzierżawców. Długi i “bezkarność” dłużników mają bezpośredni wpływ na kondycję naszego zasobu – wskazano w opracowaniu, które w październiku 2019 roku zostało przedstawione Radzie Miejskiej.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPodsumowali ubiegłoroczne remonty dróg. Jakie plany na rok 2020?
Następny artykułWóz strażacki staranował dwa auta osobowe [FOTO]