W czwartek odbyło się I Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej. Podczas targów uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej lub gimnazjum mogli zapoznać się z ofertą szkół zawodowych oraz przyszłych pracodawców.
Pierwsza edycja targów odbyła się pod hasłem „Twój zawód-Twoja przyszłość”. – Forum ma na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną, w szczególności tych uczniów, którzy planują kolejny etap kształcenia w szkołach technicznych i branżowych. Ważnym elementem Forum jest możliwość spotkania z pracodawcami naszego miasta i powiatu oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa – tłumaczą organizatorzy.
Zorganizowane przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe „Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej” adresowane było do uczniów klas III gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych z powiatu świdnickiego. W jednym miejscu mogli oni spotkać przedstawicieli 9 szkół zawodowych ze Świdnicy i powiatu, 7 świdnickich firm – Krause, Dolmeb, ŚFUP, Electrolux, Zupbadura, AMS, Wagony Świdnica, a także doradców zawodowych i psychologów.
/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński

![Spłonęła altanka w Świdnicy. Czy to było podpalenie? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260406_195838-238x178.jpg)
![Stawiają na wiatr i słońce. MPK będzie samemu wytwarzać prąd do ładowania „elektryków” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/MPK-Swidnica-budowa-instalacji-OZE-2026.03-04-6-238x178.jpg)
![Wielkanocne spotkanie w świdnickich schroniskach. Przy jednym stole zasiedli bezdomni i biskup [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wielkanoc-bp-Mendyk-w-schroniskach-2026.04.04-5-238x178.jpg)
![Altana i nieużytki w ogniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/2-100x75.jpg)




![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)