Strona główna Wydarzenia Świdnica Rozglądali się za przyszłymi zawodami

Rozglądali się za przyszłymi zawodami [FOTO]

0

W czwartek odbyło się I Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej. Podczas targów uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej lub gimnazjum mogli zapoznać się z ofertą szkół zawodowych oraz przyszłych pracodawców.

Pierwsza edycja targów odbyła się pod hasłem “Twój zawód-Twoja przyszłość”. – Forum ma na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną, w szczególności tych uczniów, którzy planują kolejny etap kształcenia w szkołach technicznych i branżowych. Ważnym elementem Forum jest możliwość spotkania z pracodawcami naszego miasta i powiatu oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa – tłumaczą organizatorzy.

Zorganizowane przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe “Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej”  adresowane było do uczniów klas III gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych z powiatu świdnickiego. W jednym miejscu mogli oni spotkać przedstawicieli 9 szkół zawodowych ze Świdnicy i powiatu, 7 świdnickich firm – Krause, Dolmeb, ŚFUP, Electrolux, Zupbadura, AMS, Wagony Świdnica, a także doradców zawodowych i psychologów.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński