Strona główna 0_Slider Co to będzie za turniej… Na starcie ponad 800 uczestników!

Co to będzie za turniej… Na starcie ponad 800 uczestników!

0

Przed nami drugi z czterech tegorocznych turniejów organizowanych w ramach Super Ligi Judo. W niedzielę, 26 maja na terenie świdnickiego lodowiska do walki na macie stanie ponad 800 młodych zawodników z klubów sportowych z Polski i spoza granic naszego kraju. To największe zawody judo organizowane na Dolnym Śląsku. Organizatorem wydarzenia jest wrocławski klub sportowy Judo Tigers, a patronem medialnym imprezy Swidnica24.pl. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Super Liga Judo to unikalny system rozgrywek judo dla dzieci i młodzieży, który już od 4 lat wpisany jest w sportowy kalendarz Dolnego Śląska. Składa się z czterech turniejów organizowanych od marca do listopada w różnych miastach. Połączony jest z wieloletnim programem treningowym, wspieranym przez kadrę trenerską, psychologów i fizjoterapeutów sportowych. Celem Super Ligi Judo jest integracja całego środowiska judo – zawodników, trenerów oraz rodzin i sympatyków tego sportu, dopingujących młodych zawodników podczas walk na tatami. Projekt swoim doświadczeniem i wsparciem merytorycznym od kilku sezonów wspiera Rafał Kubacki, dwukrotny mistrz świata oraz wielokrotny olimpijczyk.

Sportowa integracja
W tym roku Dolny Śląsk będzie gościć dzieci i młodzież z ponad 30 klubów sportowych. Na zawodach, oprócz polskich zawodników pojawią się też przedstawiciele czeskich drużyn. Łącznie, na macie pojawi się ponad 800 młodych zawodników, którzy staną do walki o tytuł mistrza turnieju. – Z turnieju każdy zawodnik wynosi nowe doświadczenia i naukę przekazywaną przez legendę polskiego judo. Dla zaawansowanych judoków jest to sprawdzian umiejętności przed zbliżającymi się w sezonie mistrzostwami, zaś dla najmłodszych pierwsze doświadczenia związane z udziałem w profesjonalnym turnieju. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa oraz wspólna integracja zawodników i sympatyków judo. Z każdą edycją na turniejach pojawia się coraz więcej kibiców, którzy tworzą wspaniałą, sportową atmosferę. To najlepszy dowód na to, że w Polsce judo staje się coraz popularniejsze – mówi Michał Zamęcki, założyciel i szkoleniowiec w klubie sportowym Judo Tigers oraz organizator Super Ligi Judo. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki.


Zawody w Świdnicy
Świdnica to druga z czterech stacji na trasie sportowych zmagań w ramach tegorocznej edycji Super Ligi Judo. Najbliższy turniej odbędzie się już w niedzielę, 26 maja na terenie lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:30 walkami najstarszych zawodników. Kolejne turnieje odbędą się kolejno w Sobótce (13 października) oraz Oleśnicy (17 listopada). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.superligajudo.pl.