Szkolenie „Jak opiekować się osobą starszą w domu” zrealizuje w Świdnicy Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu we współpracy ze świdnickim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zgłoszenia przyjmowane są do końca sierpnia.
– W ramach szkolenia osoby opiekujące się np. swoimi starszymi rodzicami lub dziadkami, będą mogły zapoznać się m. in. z charakterystyką zmian w okresie starości, metodami wspierającymi osoby w wieku podeszłym oraz przeciwdziałającymi wypaleniu sił u opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych – informuje Małgorzata Ćwiek ze świdnickiego Domu Dziennego Pobytu „Przystań”. Szkolenie zaplanowano na 13 września w siedzibie Domu Dziennego Pobytu w godz. 08.30 do 12.30. Szkolenie skierowane jest do osób, które są nieformalnymi opiekunami osób starszych. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt osobisty z p. Małgorzatą Ćwiek w Domu Dziennego Pobytu (ul. Saperów 27) bądź telefoniczny pod nr tel. 74 853-87-70 , 74 640-73-25 do 31 sierpnia.
Stefan Augustyn
rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
![Walentynkowa dyskoteka na świdnickim lodowisku przyciągnęła tłumy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/walentynkowa-dyskoteka-na-lodowisku-SOSiR-2026.02.14-9-238x178.jpg)

![Powrót do złotej ery gier! Żarowskie spotkanie z legendami domowej rozrywki [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Retro-Gry-w-Zarowie-2026.02.14-5-238x178.jpg)






![Pączki królowały na zdjęciach Czytelników. Kto otrzymał słodkie nagrody? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/kadr_-fot.-Paula-Lucyk-100x75.jpg)