Samorząd pomoże sfinansować przyłącza

  0

  Rada Miejska Świebodzic przyjęła uchwałę, która umożliwi mieszkańcom miasta otrzymanie dofinansowania na wykonanie przyłącza ze swojej posesji do miejskiej kanalizacji. Warunkiem otrzymania dotacji będzie bezwzględna likwidacja szamba bezodpływowego lub odprowadzenia ścieków do rzeki oraz wykonanie przyłącza do istniejącej kanalizacji ogólnomiejskiej.

  Dotacja celowa może być udzielona w wysokości do 50 % nakładów inwestycyjnych, wynikających z przedłożonych rachunków lub faktur, jednak nie może przekroczyć kwoty 3 tys. zł. Oferta skierowana jest zarówno do wspólnot mieszkaniowych jak i odbiorców indywidualnych.

  –   Mam nadzieję, że ta pomoc finansowa zachęci świebodziczan do jak najszybszego wykonania przyłączy, a także odciąży trochę domowy budżet bo zdaję sobie sprawę,  że dla wielu rodzin będzie to spory wysiłek finansowy – komentuje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Jednak trzeba pamiętać, że sieć kanalizacyjna została wykonana po to, by osiągnąć pewien efekt ekologiczny związany z ochroną środowiska. Dlatego każdy podmiot ma obowiązek przyłączenia się do sieci.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułJuniorskie derby w Świdnicy
  Następny artykułJak opiekować się seniorami