Jak opiekować się seniorami

  1

  Szkolenie „Jak opiekować się osobą starszą w domu” zrealizuje w Świdnicy Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu we współpracy ze świdnickim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zgłoszenia przyjmowane są do końca sierpnia.

  W ramach szkolenia osoby opiekujące się np. swoimi starszymi rodzicami lub dziadkami, będą mogły zapoznać się m. in. z charakterystyką zmian w okresie starości, metodami wspierającymi osoby w wieku podeszłym oraz przeciwdziałającymi wypaleniu sił u opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych – informuje Małgorzata Ćwiek ze świdnickiego Domu Dziennego Pobytu „Przystań”. Szkolenie zaplanowano na 13 września w siedzibie Domu Dziennego Pobytu w godz. 08.30 do 12.30. Szkolenie skierowane jest do osób, które są nieformalnymi opiekunami osób starszych. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt osobisty z p. Małgorzatą Ćwiek w Domu Dziennego Pobytu (ul. Saperów 27) bądź telefoniczny pod nr tel. 74 853-87-70 , 74 640-73-25 do 31 sierpnia.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Poprzedni artykułSamorząd pomoże sfinansować przyłącza
  Następny artykułNowa płyta Zakazu Wjazdu