Strona główna 0_Slider Świdniccy piłkarze walczą o ćwierćfinał Pucharu Polski!

Świdniccy piłkarze walczą o ćwierćfinał Pucharu Polski! [RELACJA LIVE Z KŁODZKA]

0

To będzie starcie ligowych rywali. Piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica walczą o ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Start meczu o 16.00, zapraszamy na relację LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład świdnickiego zespołu: Błaszczyk, Ł. Kot, Sowa, Kozachenko, Filipczak, Do Carmo, Białasik, Szuba, Szczygieł, Brzeziński, Myrta.

Rozpoczynamy spotkanie

1′ – bardzo dobra okazja gospodarzy, na szczęście zamykający akcję napastnik Nysy nie trafił w piłkę.

Trener Rafał Markowski postanowił dziś zmienić ustawienie – gramy trójką obrońców.

4′ – dobra sytuacja Szczygła, strzał naszego pomocnika zablokowany i piłka wychodzi poza linię końcową.

5′ – Szuba dorzuca piłkę na głowę Sowy, ten przenosi futbolówkę nad poprzeczką. To była dobra okazja dla świdnickich piłkarzy!

8′ – Brzeziński decyduje się na strzał z dystansu – piłka wyraźnie mija światło bramki.

12′ – odgryzają się gospodarze, główkował Sule Ayinla, lecz piłka przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Gracjana Błaszczyka.

13′ – kontra miejscowych, na strzał zza pola karnego decyduje się Grzegorz Dereń i jest 1:0 dla Nysy Kłodzko!!!

16′ – znakomicie przedzierał się Jhon Lee Do Carmo, w ostatniej chwili nasz pomocnik został powstrzymany przez defensorów Nysy.

20′ – zamieszanie w polu karnym Nysy, szczęście dopisuje jednak gospodarzom.

21′ – Filipczak świetnie dogrywa do Szczygła, ten w sytuacji sam na sam strzela obok bramkarza, ale w ostatniej chwili zmierzającą do piłki bramkę wybija wracający stoper z Kłodzka!

23′ – trwa oblężenie kłodzkiej bramki, szczęśliwie bronią się jednak miejscowi i wciąż prowadzą 1:0.

28′ – z rzutu wolnego uderza Szuba – bardzo dobrze interweniuje bramkarz Nysy i wciąż 1:0 dla gospodarzy!

29′ – Szczygieł dogrywa z lewej strony boiska do nadbiegającego Filipa Brzezińskiego i mamy 1:1!!!

33′ – wciąż piłką grają świdniczanie i dążą do zaliczenia kolejnych trafień.

38′ – oko w oko z bramkarzem znalazł się Myrta, piłka ostatecznie minęła światło bramki.

40′ – wychodzimy z kontrą, Szuba niestety niedokładnie dogrywa do Myrty.

koniec pierwszej połowy – 1:1

Rozpoczynamy drugą połowę. Na boisku meldują się Baumgarten i Traczykowski, zastępując Do Carmo i Brzezińskiego.

50′ – gra jak na razie w środku pola.

55′ – tempo podkręcają świdniczanie i rośnie nasza przewaga. Brakuje jednak sytuacji do zdobycia gola.

58′ – Santos zmienia Szczygła.

60′ – uderzenie Limy instynktownie broni bramkarz Nysy. Chwilę później bardzo blisko gola Sowa.

63′ – groźnie główkuje Myrta, piłka mija prawy słupek kłodzkiej bramki.

64′ – piłka trafia na 16. metrze do Alefe Limy Santosa. Nasz napastnik precyzyjnie strzela na 2:1 dla Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica!!!

68′ – fantastyczna akcja Santosa, nasz zawodnik minął trzech obrońców jak slalomowe tyczki i zatrzymał go dopiero golkiper Nysy!

71′ – blisko gola Filipczak, obrońca Nysy w ostatniej chwili zdążył ze skuteczną interwencją.

75′ – Szuba kropnął z rzutu wolnego – piłka o metr minęła poprzeczkę bramki Nysy. Bardzo mocno dążymy do zdobycia tego trzeciego gola.

78′ – i dopinamy swego. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisuje się Andrii Kozachenko i jest już 3:1 dla Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica!!!

79′ – Roman zastępuje Myrtę.

85′ – zamieszanie w naszym polu karnym – bronimy groźną akcję Nysy. W odpowiedzi kontra świdniczan, a strzał Traczykowskiego obroniony przez bramkarza miejscowych.

90′ – wychodzimy sam na sam z bramkarzem Nysy, Santos dogrywa do Szuby, ten trafia na 4:1!!!

koniec spotkania – wygrywamy 4:1!