Strona główna 0_Slider Rezonans w świdnickim szpitalu wkrótce na NFZ

Rezonans w świdnickim szpitalu wkrótce na NFZ

0

Dobra wiadomość dla pacjentów. Jak informuje świdnicki szpital Latawiec, od 1 października wykonywane będą badania rezonansu magnetycznego w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Miesięcznie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego będzie wykonywanych około 120 badań. – Wszystkie osoby ze skierowaniem zapraszamy do rejestracji osobiście lub pod numerem telefonu 74 6306060 – zachęca szpital.

Budynek za ok. 3 miliony złotych powstał już w latach 2012/2013, a budowę w całości sfinansował szpital. Na samo urządzenie trzeba było poczekać. Dzięki dotacji w wysokości ponad 4 milionów złotych urządzenie zostało kupione w tym roku. W nowoczesnej pracowni stanął najnowocześniejszy rezonans w Polsce, Signa TM Voyager, wyprodukowany przez wyłonioną w przetargu firmę GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. Całe urządzenie kosztowało 5 857 649,70 zł wraz z gwarancją i serwisem pogwarancyjnym. Jak zapewnia producent, to pierwsze w Polsce tak zaawansowane technologicznie urządzenie służące do obrazowania magnetycznego, zapewniające także komfort dla samego pacjenta.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułInfokiosk pomoże odnaleźć grób
Następny artykułŚwidniccy piłkarze walczą o ćwierćfinał Pucharu Polski! [RELACJA LIVE Z KŁODZKA]