Poeta i dramaturg, autor „Fausta”, bywał w położonym nieopodal Świdnicy Bagieńcu (wieś wówczas nazywała się Teichenau), a legenda głosi, że lubił dumać na położonej tu skałce. Od kilku lat wielki romantyk jest patronem spotkań ze sztuką i literaturą, które wskrzesiła Fundacja Spichlerz Kultury.
Po raz trzeci do malowniczo położonej siedziby fundacji goście z całej okolicy przybyli pieszo, na rowerach i samochodami. Dni Goethego w minioną sobotę rozpoczęły warsztaty. Atrakcją dla uczestników było tworzenie własnych prac, ale także obserwacja powstającego w plenerze kolejnego anioła, którego autorem był świdnicki plastyk Robert Kukla. Tym razem sympatyczna postać, wzorowana na putto z Kościoła Pokoju, ozdobiła stare drzwi.
Piknikowej niedzieli towarzyszyła wystawa i spektakl. Swoje prace, wykonane kredką woskową, zaprezentował Ryszard Chmiel. Śmiech i wspólna zabawa towarzyszyły monodramowi w wykonaniu Ryszarda Dykcika, aktora i reżysera żarowskiego Teatru Bezdomnego. Widzowie obejrzeli spektakl „Lekcje tańca dla starszych i zaawansowanych” Bohumila Hrabala.
Jak podkreśla Violetta mazurek z Fundacji Spichlerz Kultury, Dni Goethego maja przywrócić tradycję spotkań poświęconych sztuce i literaturze. Szczególne znaczenie ma tu przyjazna atmosfera pikniku, która sprawia, że działania artystyczne są po prostu wytchnieniem od szarej codzienności.
/red./















![Na szczycie Browary z Bielawy i M&M’s z Krakowa [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Turniej-Siatkowki-23-11-2025-25-238x178.jpg)

![Kończymy piłkarski rok [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/CSC_1246-238x178.jpg)
![Ponad 40 strażaków podniosło swoje kwalifikacje [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/strazacy-kurs-14-100x75.jpg)


![Kontrolowali ciężarówki i auta dostawcze. Policjanci ujawnili 30 naruszeń [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/akcja-Ladunek-2025.11-100x75.jpg)
![Ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-25” w świdnickiej komendzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/cwiczenia-Egida-25-w-KPP-Swidnica-2025.11-2-100x75.jpg)

![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)
![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)