Pierwszy dzień Festiwalu Balonowego w Krzyżowej wielu widzów rozczarował, ale jeśli ktoś wstał dzisiaj wcześnie rano, mógł zobaczyć prawdziwą fiestę na niebie. Załogi balonowe wystartowały z Krzyżowej w „pogoń za lisem”.
To jedna z konkurencji, przygotowanych dla drużyn balonowych, biorących udział w III Międzynarodowym Festiwalu Balonów w Krzyżowej. Loty realizowano m.in. nad Świdnicą. Jeśli pogoda pozwoli, ok. 17.00 balony polecą nad Dzierżoniowem, a jutro, 2 maja nad Dusznikami.
Organizatorem festiwalu jest Świdnicki Klub Balonowy.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński
































![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Okrezna-100x75.jpg)


![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)