Portal kulturaonline.pl zaprasza na serię bezpłatnych szkoleń dotyczących świadomego korzystania z zasobów internetu. Szkolenie adresowane jest do wszystkich tych, ktorzy mają problemy z poruszaniem się w sieci. Jakie niebezpieczeństwa, a jakie korzyści czaja sie w internecie – na te pytania odpowiedzą organizatorzy.
Uczestnicy dowiedzą się, jak działają mechanizmy, które funkcjonują w obrębie witryn internetowych, nauczą pewnej asertywności w kontakcie z zawartością sieci oraz przyjrzą się prawu autorskiemu i blogom, kwestiom dziennikarskim i marketingowym, jednostkom i społecznościom.
Organizowane w Świdnicy szkolenia będą dotyczyć:
• wyszukiwania i weryfikowania informacji dostępnych w internecie
• korzystania z najważniejszych narzędzi internetowych
• tworzenia treści przeznaczonych do zamieszczenia w internecie
• twórczego wykorzystania internetu
• wspomnianych uwarunkowań prawnych z zakresu korzystania z sieciowych źródeł
Praca w grupach międzypokoleniowych
W kwietniu we wrocławskiej redakcji portalu kulturaonline.pl młodzi mieszkańcy Świdnicy poznali zagadnienia dotyczące świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów Internetu. W czerwcu to oni podzielą się swoją wiedzą ze starszymi użytkownikami Internetu mieszkającymi w Świdnicy. Warsztaty odbywać się będą pod nadzorem kadry projektu. Uczestnicy – młodsi i starsi –ćwiczyć będą swoje umiejętności metodą ‘case study’- konkretnego przypadku. Ich zadaniem będzie m.in. odszukanie i zweryfikowanie wiedzy o wybranym zagadnieniu dotyczącym miasta lub regionu zamieszkania członków grupy.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w warsztatach międzypokoleniowych. Pierwsze z serii darmowych szkoleń odbędzie się już 4 czerwca o godz. 11.30 w Świdnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy ul. Długiej 33.
Warunki rekrutacji:
– osoby po 50. roku życia
– preferowani mieszkancy Świdnicy i okolic
Udział w szkoleniu jest całkowicie darmowy.
Brzmi ciekawie? Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu. Wasze zgłoszenia wysyłajcie na adres: [email protected] w temacie wpisując PROJEKT 50+.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: zglowawsieci.kulturaonline.pl oraz pod numerem telefonu: 71 792 80 29.