Strona główna Wydarzenia Świdniczanin o wielkiej historii

Świdniczanin o wielkiej historii

0

Zafascynowany czasami Napoleona sam wciela się w postać z epoki, ale równie chętnie sięga po pióro. Świdnicki historyk dr Patrycjusz Malicki opublikował książkę, podejmującą wątki napoleońskie, pod tytułem „1806: Jena-Auerstädt”. Prezentacja już 9 czerwca 2014 r. o godzinie 18.00 w restauracji Piwnica Ratuszowa.

Jena

Podczas spotkania, które poprowadzi Wojciech Koryciński, świdniczanie będą mieli okazję poznać kulisy badań prowadzonych przez autora książki w postaci prezentacji multimedialnej, zapoznać się z jego historycznymi inspiracjami oraz świdnickimi wątkami związanymi z postacią Napoleona. Podczas spotkania będzie można również nabyć w promocyjnej cenie książkę autora.Spotkanie jest jedną z inicjatyw świdnickiego Stowarzyszenia „Kaduceusz”, promującego świdnickich artystów i naukowców oraz regionalne produkty.

Patrycjusz Malicki urodził się w 1977 r. w Świdnicy. Jest absolwentem III LO w Świdnicy. Podjął studia na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych, które ukończył w 2001 r. Swoją pasję historyczną rozwijał na Studiach Doktoranckich i w 2006 r. obronił pracę doktorską, która ukazała się drukiem w 2008 r. pod tytułem „Wielka Armia Napoleona na Śląsku 1806-1808”. W tym samym roku ukazała się opracowana wspólnie z J. Szymańskim publikacja „Wojna twierdz na Śląsku 1806-1807 w świetle pamiętników”.

Patrycjusz Malicki

Obecnie Patrycjusz Malicki bierze udział w rekonstrukcjach historycznych jako członek pruskiego regimentu Alt Kreytzen (rekonstrukcyjna grupa, która jest chlubą Świdnicy, znana m.in. z planu zdjęciowego do filmu „Daas”) oraz angażuje się w działalność edukacyjną jako nauczyciel historii w I LO.

Poprzedni artykułBezpłatne szkolenia „Z głową w sieci”
Następny artykułZłapany na gorącym uczynku