Strona główna Bez kategorii Bezpłatne szkolenia „Z głową w sieci”

Bezpłatne szkolenia „Z głową w sieci”

0

Portal kulturaonline.pl zaprasza na serię bezpłatnych szkoleń dotyczących świadomego korzystania z zasobów internetu. Szkolenie adresowane jest do wszystkich tych, ktorzy mają problemy z poruszaniem się w sieci. Jakie niebezpieczeństwa, a jakie korzyści czaja sie w internecie – na te pytania odpowiedzą organizatorzy.

świdnica

Uczestnicy dowiedzą się, jak działają mechanizmy, które funkcjonują w obrębie witryn internetowych, nauczą pewnej asertywności w kontakcie z zawartością sieci oraz przyjrzą się prawu autorskiemu i blogom, kwestiom dziennikarskim i marketingowym, jednostkom i społecznościom.

Organizowane w Świdnicy szkolenia będą dotyczyć:

•    wyszukiwania i weryfikowania informacji dostępnych w internecie

•    korzystania z najważniejszych narzędzi internetowych

•    tworzenia treści przeznaczonych do zamieszczenia w internecie

•    twórczego wykorzystania internetu

•    wspomnianych uwarunkowań prawnych z zakresu korzystania z sieciowych źródeł

Praca w grupach międzypokoleniowych

W kwietniu we wrocławskiej redakcji portalu kulturaonline.pl młodzi mieszkańcy Świdnicy poznali zagadnienia dotyczące świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów Internetu. W czerwcu to oni podzielą się swoją wiedzą ze starszymi użytkownikami Internetu mieszkającymi w Świdnicy. Warsztaty  odbywać się będą pod nadzorem kadry projektu. Uczestnicy – młodsi i starsi –ćwiczyć będą swoje umiejętności metodą ‘case study’- konkretnego przypadku. Ich zadaniem będzie m.in. odszukanie i zweryfikowanie wiedzy o wybranym zagadnieniu dotyczącym miasta lub regionu zamieszkania członków grupy.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w warsztatach międzypokoleniowych. Pierwsze z serii darmowych szkoleń odbędzie się już 4 czerwca o godz. 11.30 w Świdnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy ul. Długiej 33.

Warunki rekrutacji:

– osoby po 50. roku życia

– preferowani mieszkancy Świdnicy i okolic

Udział w szkoleniu jest całkowicie darmowy.

Brzmi ciekawie? Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu. Wasze zgłoszenia wysyłajcie na adres: [email protected] w temacie wpisując PROJEKT 50+.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: zglowawsieci.kulturaonline.pl oraz pod numerem telefonu: 71 792 80 29.

 

 

Poprzedni artykułIdą zmiany w połączeniach z Wrocławiem
Następny artykułŚwidniczanin o wielkiej historii