Gwiazdorska obsada w gronie pedagogicznym liceum w Strzegomiu. Jak już informowaliśmy, zajęcia będzie prowadził Artur Płoszjaski, aktor serialu „Pierwsza miłość”, a od września pojawią się także dziennikarze radiowej „Trójki” z Markiem Niedźwieckim.
Od września w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu zostanie uruchomiony nowy kierunek humanistyczny: dziennikarsko-medialny i prawniczy. Opiekę dziennikarską i medialną nad klasą będą sprawowali dziennikarze radiowej „Trójki”: Michał Olszański, Robert Kantereit i Marek Niedźwiecki, a także aktor i specjalista od wizerunku – Mirosław Oczkoś. Nie zabraknie również ciekawych zajęć z aktorem Łukaszem Płoszajskim. Wsparcie merytoryczne zadeklarowało również Podyplomowe Studium Public Relations Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
W poniedziałek, 3 marca w Liceum Ogólnokształcącym została zorganizowana konferencja prasowa, której głównym tematem było utworzenie nowej klasy humanistycznej o nachyleniu dziennikarsko-medialnym i prawniczym. Głównym punktem było przekazanie informacji o ofercie edukacyjnej przygotowanej dla nowej klasy humanistycznej. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Tomasz Marczak, przedstawiając wychowawcę przyszłej klasy humanistycznej Sylwię Łuszczki oraz aktora i specjalistę od wizerunku pana Mirosława Oczkosia. Sylwia Łuszczki zaprezentowała nowe zajęcia w ramach kierunku: zajęcia dziennikarskie, medialne oraz historii prawa, a także wyjazdy tematyczne do TVP, TVN-u i radiowej „Trójki”. Z kolei Mirosław Oczkoś poinformował zgromadzonych o zamiarze wprowadzenia nowości w życie szkoły: bloga humanistycznego, radia internetowego, gazety szkolnej, a także „Speakers Corner”, gdzie każdy będzie mógł wygłaszać krótkie przemówienia. Nie zabraknie też dodatkowych zajęć z zakresu dziennikarstwa w praktyce, elementów wiedzy o teatrze i filmie, mowy ciała, czy zapoznania się z językiem reklamy. Na dobry początek współpracy, na ręce Sylwii Łuszczki, zostały złożone upominki od dziennikarzy radiowej „Trójki”: mikrofon radiowy i zegarek.
Po konferencji uczniowie wysłuchali czterogodzinnego wykładu Mirosława Oczkosia, który wprowadził licealistów w świat mediów. Zajęcia były zapowiedzią wykładów i warsztatów, które czekają strzegomskich licealistów.
Grażyna Kuczer/ opr. red.

![Ponad setka pojazdów w świątecznej paradzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Motocyklisci-w-Swieto-Niepodleglosci-20-238x178.jpg)
![Widok na miasto i okolice z wiatraka garbarskiego już wkrótce! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/wiatrak-garbarski-Strzegom-7-238x178.jpg)

![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)



![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)