Ogromne szanse na zdobycie indeksu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ma uczeń I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Damian Fafuła w II etapie konkursu zdobył aż 97 na 100 punktów. Tym samym zakwalifikował się do części centralnej.
Damian Fafuła z nauczycielką matematyki, Adelą Majewską.
Uczestnicy II etapu, rozgrywanego w Nowej Soli, musieli rozwiązać 7 zadań z różnych działów matematyki, wykraczających poza program nauczania w szkole. Damian poradził sobie niemal bezbłędnie. Finał zaplanowano na 30 marca. Jeśli młody matematyk potwierdzi swoje umiejętności, będzie miał zapewnione studia na prestiżowej uczelni.


![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)







