Strona główna Wydarzenia Strzegom Radiowa “Trójka” w strzegomskim liceum

Radiowa “Trójka” w strzegomskim liceum

0

Gwiazdorska obsada w gronie pedagogicznym liceum w Strzegomiu. Jak już informowaliśmy, zajęcia będzie prowadził Artur Płoszjaski, aktor serialu “Pierwsza miłość”, a od września pojawią się także dziennikarze radiowej “Trójki” z Markiem Niedźwieckim.

liceum Strzegom

Od września w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu zostanie uruchomiony nowy kierunek humanistyczny: dziennikarsko-medialny i prawniczy. Opiekę dziennikarską i medialną nad klasą będą sprawowali dziennikarze radiowej „Trójki”: Michał Olszański, Robert Kantereit i Marek Niedźwiecki, a także aktor i specjalista od wizerunku –  Mirosław Oczkoś. Nie zabraknie również ciekawych zajęć z aktorem Łukaszem Płoszajskim.  Wsparcie merytoryczne zadeklarowało również Podyplomowe Studium Public Relations Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W poniedziałek, 3 marca w Liceum Ogólnokształcącym została zorganizowana konferencja prasowa, której głównym tematem było utworzenie nowej klasy humanistycznej o nachyleniu dziennikarsko-medialnym i prawniczym. Głównym punktem było przekazanie informacji o ofercie edukacyjnej przygotowanej dla nowej klasy humanistycznej.  Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Tomasz Marczak, przedstawiając wychowawcę przyszłej klasy humanistycznej  Sylwię Łuszczki oraz aktora i specjalistę od wizerunku pana Mirosława Oczkosia.  Sylwia Łuszczki zaprezentowała nowe zajęcia w ramach kierunku: zajęcia dziennikarskie, medialne oraz historii prawa, a także wyjazdy tematyczne do TVP, TVN-u i radiowej „Trójki”. Z kolei  Mirosław Oczkoś poinformował zgromadzonych o zamiarze wprowadzenia nowości w życie szkoły:  bloga humanistycznego, radia internetowego,  gazety szkolnej, a także „Speakers Corner”, gdzie każdy będzie mógł wygłaszać krótkie przemówienia. Nie zabraknie też dodatkowych zajęć z zakresu dziennikarstwa w praktyce, elementów wiedzy o teatrze i filmie, mowy ciała, czy zapoznania się z językiem reklamy. Na dobry początek współpracy, na ręce Sylwii Łuszczki, zostały złożone upominki od dziennikarzy  radiowej „Trójki”: mikrofon radiowy i zegarek.

                Po konferencji uczniowie wysłuchali czterogodzinnego  wykładu  Mirosława Oczkosia, który wprowadził licealistów w świat mediów. Zajęcia były zapowiedzią wykładów i warsztatów, które czekają strzegomskich licealistów.

Grażyna Kuczer/ opr. red.