Po obfitych opadach śniegu, które wystąpiły w nocy z wtorku na środę, w niektórych miejscach wciąż występują trudne warunki drogowe. Policjanci informują o kilku zdarzeniach drogowych, strażacy otrzymali szereg zgłoszeń dotyczących drzew złamanych pod ciężarem śniegu oraz zerwanych linii telekomunikacyjnych. W kilku miejscach występują też przerwy w dostawach prądu.

W związku z intensywnymi opadami śniegu dolnośląscy strażacy odnotowali dotychczas 85 zgłoszeń. Ich działania obejmują głównie usuwanie powalonych drzew i konarów, zabezpieczanie zerwanych linii energetycznych oraz kolizje, do których doszło w związku z trudnymi warunkami na drogach.
Szereg zdarzeń odnotowali również strażacy z powiatu świdnickiego. – Przed godziną 7.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o drzewie powalonym na drogę wojewódzką między Dobromierzem a Chwaliszowem. Po godzinie 8.00 mieliśmy informację o zerwaniu linii telekomunikacyjnej w Słotwinie, o złamanym drzewie na pl. Wojska Polskiego w Świdnicy. Kabel telekomunikacyjny został też zerwany przy ulicy Kościelnej w Świdnicy. Z kolei po godzinie 9.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Serwinowie, gdzie do rowu wpadła ciężarówka – wylicza mł. kpt. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
Służby nie odnotowały dotychczas poważniejszych zdarzeń na terenie powiatu. – W godzinach porannych otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących samochodów, które wypadły z drogi i wpadły do rowu. Taka sytuacja wystąpiła m.in. na drodze powiatowej między Komorowem a Witoszowem Dolnym, a także na drodze krajowej nr 5. Mieliśmy też kilka zdarzeń, które dotyczyły pojazdów ciężarowych mających problem podjechać pod wzniesienia, m.in. na drodze krajowej nr 35 przy zjeździe na Golę Świdnicką – informuje asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji, apelując do kierowców o jazdę ze szczególną ostrożnością oraz o zachowanie bezpieczną odległość od innych pojazdów.
Energetycy ze spółki Tauron Dystrybucja informują o kilku trwających awariach, z powodu których problemy z dostawą prądu mogą mieć odbiorcy w: Olszanach, Grochotowie, Stanowicach, Kalnie, Mrowinach oraz Żarowie.
Do godziny 22.00 obowiązuje pogodowe ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy prognozują dalsze opady śniegu.
Fotorelacja Mariusza Ordyńca:
/mn/






![Strażacy uwalniali lisa ze… zderzaka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/lis-w-zderzaku-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-11-100x75.jpg)

![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)