22 września definitywnie pożegnamy kalendarzowe lato, ale jakie to jest pożegnanie! Do Polski spływają masy gorącego powietrza znad Afryki, które przyniosą temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza. Synoptycy wydali dla południowo-zachodniej części kraju ostrzeżenie przed upałami.

Alert pierwszego stopnia objął również powiat świdnicki. – Miejscami prognozuje się upał. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze wyniesie od 28°C do 30°C – prognozuje IMGW, zastrzegając, że ostrzeżenie może objąć również niedzielę. Temperatury zdecydowanie mają spaść w poniedziałek.
Tymczasem warto cieszyć się słońcem. To dobry moment, by pożegnać lato w świdnickim Parku Centralnym.
fot. Mariusz Ordyniec



![Wypadek na łączniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzwon-lacznik-2-100x75.jpg)
![Zderzyli się na Zamenhofa w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-100x75.jpg)
![Nowy oznakowany radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowy-radiowoz-WRD-2026.03.10-5-100x75.jpg)


![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)