Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. Archiwalne zdjęcia pokazują często nie tylko budynki, ale także ludzi i wydarzenia, jakie udało się uchwycić dawnym fotografom. W tym odcinku ul. Łukowa.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Fot. Andrzej Scheer.
Kolekcja: Rodzina Scheer.
Ulica Łukowa – luty 1993 r.
Budowa parkingu. Zastąpiono go skwerem z małą architekturą i fontanną w 2011 roku. Widok na plac Grunwaldzki.
Zdjęcie archiwalne i jego opis pochodzą z portalu Świdnica Moje Miasto
Zdjęcie współczesne Michał Nadolski
Montaż Tomasz Kownacki


![Trwają wybory w Koalicji Obywatelskiej. W Świdnicy jeden kandydat, bój o Dolny Śląsk [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wybory-KOalicja-Obywatleska-8-marca-2026-Swidnica-4-238x178.jpg)

![Strażacy interweniowali przy ul. Traugutta w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/czujka-3-100x75.jpg)
![Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej 374 [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-3-100x75.jpg)


![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![Cyrk Wictoria powraca do Świdnicy. To będzie zupełnie nowe widowisko [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/fot.-Cyrk-Wictoria-facebook-100x75.jpg)