W nocy 8 grudnia doszło do pożaru sklepu „Żabka” przy ul. Marii Kunic na Osiedlu Młodych w Świdnicy. Spłonęły wiata i dach.
Służby zostały powiadomione o godz. 3.21. – Paliła się drewniana wiata przy sklepie, w której znajdowały się m.in. kartony. Od ognia zajął się dach – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Na miejsce zostało zadysponowanych 5 zastępów straży pożarnej, 3 z JRG oraz OSP Świdnica i OSP Witoszów Dolny oraz policja i pogotowie ratunkowe.

– Najpierw zostały podane dwa prądy wody na dach. Na miejscu pojawił się właściciel, który otworzył drzwi i można było prowadzić akcję gaśniczą także w środku. Został zerwany podwieszany sufit. Na zakończenie budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną – dodaje zastępca komendanta świdnickiej straży pożarnej.
Akcja trwała 2 godziny, nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
/red./
Za nagranie dziękujemy czytelniczce.
fot. Mariusz Ordyniec


![Po dowód rejestracyjny bez kolejek i przez całą dobę. Starostwo uruchomiło urzędomat [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Starostwo-Powiatowe-urzedomat-2026.06.22-mix-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


