Ponad 1,5 mln złotych pochłoną prace związane z budową nowego chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 5, który połączy ulicę Gronowską z aleją Wojska Polskiego w Strzegomiu. Drogowcy podpisali umowę z wykonawcą tego zadania.

Poszukiwania firm zainteresowanych realizacją drogowego zadania rozpoczęto na początku sierpnia. Do ogłoszonego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją wrocławska spółka Elektrotim, która zaproponowała wykonanie inwestycji za blisko 1 mln 552 tys. złotych. To właśnie tej firmie powierzono przeprowadzenie robót.
– Podpisaliśmy umowę na budowę chodnika na drodze krajowej nr 5 w Strzegomiu. Głównym celem realizacji tego zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA. Jak dodaje, zgodnie z zawartą umową zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2025 roku.
– Chodnik o łącznej długości ok. 200 m zostanie wybudowany w pasie drogowym DK5 na odcinku od skrzyżowania z ul. Gronowską w kierunku alei Wojska Polskiego. W ramach planowanych prac wykonane zostaną roboty ziemne i rozbiórkowe. Nastąpi przebudowa istniejącej sieci wodociągowej, a także budowa ściany oporowej. Wybudowane zostanie także oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem istniejącego przejścia dla pieszych. W ostatniej fazie robót dokonana zostanie korekta oznakowania drogowego – wylicza Szumiata.
/GDDKiA Wrocław, opr. mn/
![Świdnicki basen letni oblegany. W sobotę temperatura może sięgnąć 38 stopni Celsjusza [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)







