Strona główna 0_Slider Wyłudził od 87-latki oszczędności życia. Policjantom udało się złapać oszusta

Wyłudził od 87-latki oszczędności życia. Policjantom udało się złapać oszusta

0

Strzegomscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który wyłudził od 87-letniej mieszkanki powiatu świdnickiego wszystkie oszczędności, w tym pieniądze odłożone na wymianę ogrzewania, w kwocie 70 tys. złotych. Funkcjonariuszom udało się odzyskać gotówkę. Oszust został tymczasowo aresztowany.

17 czerwca 2024 roku strzegomscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na wypadek”. Pokrzywdzona 87-latka odebrała telefon od zapłakanej kobiety, podającej się za jej córkę. Oszustka swój inny głos tłumaczyła seniorce urazem nosa. Rozmówczyni poinformowała, że miała wypadek samochodowy, w którym potrąciła kobietę w zaawansowanej ciąży, a w wyniku tego zdarzenia kobieta zmarła. Płakała i błagała o pomoc, a także o przekazanie pieniędzy na poczet kaucji. W przypadku braku wpłaty trafi za kratki na 8 lat. Niczego nieświadoma seniorka chcąc pomóc „córce” zgodziła się przekazać swoje oszczędności. Po pieniądze przyjechał „rzekomy adwokat”, który w progu mieszkania odebrał gotówkę. W wyniku tego przestępczego procederu seniorka straciła 70 tysięcy złotych – przywołuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu, którzy podjęli czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy. – W wyniku intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Podejrzany o oszustwo mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 55-latkowi zarzutów w sprawie. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu – informuje Ząbek.

Zatrzymanemu 55-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak dodaje rzecznik świdnickiej policji, sprawa ma charakter rozwojowy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzesadzanie palmy areka – jaką doniczkę wybrać?
Następny artykułKolejny koncert Festiwalu Schlaga. Wystąpi utalentowany holenderski organista