Strona główna Kultura Kolejny koncert Festiwalu Schlaga. Wystąpi utalentowany holenderski organista

Kolejny koncert Festiwalu Schlaga. Wystąpi utalentowany holenderski organista

0

Na najbliższym koncercie Festiwalu Schlaga usłyszymy Maartena Wilminka – niezwykle utalentowanego holenderskiego organistę. Mimo młodego wieku – jest jeszcze studentem Codarts w Rotterdamie, w klasie organów Zuzany Ferjenčikovej – ma już na koncie wiele osiągnąć i nagród w prestiżowych konkursach organowych. W programie jego recitalu, poza dziełami Guilmanta, Bacha, Brucknera i Francka usłyszymy także improwizacje na zadane tematy. Utalentowany holenderski organista wystąpi w piątek, 12 lipca o godz. 18.30 w Kościele Pokoju. Wstęp wolny.

Maarten Wilmink – to absolwent klasy organów Konserwatorium „Codarts” w Rotterdamie, gdzie uczył się gry organowej od mistrzów takich jak Ben van Oosten i Zuzana Ferjenčiková oraz improwizacji w klasie Hayo Boeremy. Uzyskał dyplom licencjacki i ukończył studia w zakresie muzyki kościelnej. Obecnie kontynuuje studia magisterskie z gry organowej.

Występuje jako solista, a także akompaniator z chórami i orkiestrami. Prowadzi także kanał na YouTube, na którym publikuje własne nagrania. Jako muzyk kościelny został mianowany dyrygentem-organistą w St Stephanuskerk w Borne. W 2023 roku otrzymał dwuletnie stypendium Orgelstadt Ratingen (Niemcy). Maarten Wilmink zdobył pierwsze nagrody na Konkursie Organowym SGO 2018 (Groningen), Konkursie Organowym Quintus 2021 (Kampen) i Konkursie Organowym Rino Benedet 2023 (Bibione – Włochy).

Koncert Maartena Wilminka – Festiwal Schlaga 2024
12.07.2024, PIĄTEK, godz.  18:30 

Kościół Pokoju pw. św. Trójcy
Plac Pokoju 6, Świdnica

W programie:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
– Toccata i fuga d-moll (BWV 565)

César Franck (1822-1890)
– Chorał h-moll nr 2

Maarten Wilmink (*2001)
– Improwizacja na dwa zadane tematy

Anton Bruckner (1824-1896)
– Perger Präludium C-dur (WAB 129)

Alexandre Guilmant (1837-1911)
– Sonata Nr 1 (Op. 42): III. Final

Wstęp jest wolny!

/Komunikat organizatora: Fundacji Dobrej Muzyki/

Poprzedni artykułWyłudził od 87-latki oszczędności życia. Policjantom udało się złapać oszusta
Następny artykułWracają do Rynku, ruszyły zapisy!