Strona główna 0_Slider Od miodów po lawendę. Lipcowy Targ Ziemi w Tarnawie

Od miodów po lawendę. Lipcowy Targ Ziemi w Tarnawie [FOTO]

0

W poszukiwaniu zdrowych produktów z małych, rodzinnych wytwórni, oryginalnego rękodzieła i świeżych warzyw mieszkańcy całego regionu przyjeżdżają na Targ Ziemi. Mimo że ceny są dość wysokie, od otwarcia drzwi aż do zamknięcia przez ogromne, odrestaurowane budynki gospodarcze i olbrzymi przyległy teren rekreacyjny przetaczają się setki, jeśli nie tysiące gości. Podobnie było dzisiaj.

Karolina Ożga, prowadząca ekologiczne gospodarstwo rolne, wraz z rodziną przejęła pałeczkę od Joanny Maślukiewicz i jej przyjaciół, którzy od 2016 do 2023 roku organizowali Targ Ziemi w przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie. Od grudnia 2023 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca i dodatkowo przy okazji świąt (w godzinach od 11.00 do 15.00) miejsce lokalnym sadownikom, ogrodnikom, piekarzom, pszczelarzom, winiarzom, wytwórcom serów, sosów, przetworów, wędlin i rękodzielnikom gościny udziela Tarnawa. Koszyki można napełnić zdrową żywnością, kosmetykami, przyprawami, piękną ceramiką. Panie znajdują tu oryginalną biżuterię, wydziergane na szydełku lub drutach torebki, swetry, a nawet niezliczone rodzaje osób do włosów.

Atutem jest olbrzymia, dobrze utrzymana przestrzeń do relaksu wokół odnowionych budynków. Na miejscu można napić się kawy, zjeść ciasto i przekąski, a na dzieci czeka trampolina i mały plac zabaw. Mimo niepewnej pogody, chętnych nie brakowało również dzisiaj.

/red./

Poprzedni artykułHubert i Mateusz z powołaniami do wojewódzkiej kadry
Następny artykułMuzyka wróciła do altany w Parku Młodzieżowym [FOTO]