Strona główna 0_Slider Znakomity brazylijski puzonista zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych. Wygraj bilety!

Znakomity brazylijski puzonista zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych. Wygraj bilety! [KONKURS]

0

W Świdnicy usłyszymy gorące brazylijskie utwory jednego z najbardziej znanych brazylijskich puzonistów jazzowych na świecie – Joabe’a Reisa. Artysta wystąpi wraz z fantastycznymi brazylijskimi oraz polskimi instrumentalistami. To będzie niezwykłe połączenie talentów i muzyczna podróż przez bogatą paletę jazzowych emocji. Koncert Joabe Reis Brazilian Quintet ft. Piotr Schmidt & Paweł Tomaszewski odbędzie się 30 czerwca o godz. 19.00 w patio świdnickiej restauracji Rynek 43. Muzyczne wydarzenie organizowane jest w ramach 31. edycji Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych. Zaproszenia na ten znakomity występ można wygrać w naszym konkursie.

Joabe Reis, fot. użyczone z profilu artysty na facebooku, @eufeliperomao

Projekt Joabe Reis Brazilian Quintet, z udziałem wybitnych polskich muzyków Piotra Schmidta i Pawła Tomaszewskiego, to ekscytujące połączenie brazylijskiego jazzu z polskimi akcentami. Zespół, w skład którego wchodzą Joabe Reis na puzonie, Piotr Schmidt grający na trąbce, Paweł Tomaszewski przy fortepianie, Rubem Farias na kontrabasie i Matheus Jardim na perkusji, oferuje unikatowe muzyczne doświadczenie, łączące gorące rytmy Brazylii z polską wrażliwością jazzową.

Joabe Reis, uznany za jednego z najważniejszych puzonistów na nowoczesnej scenie instrumentalnego jazzu brazylijskiego. Jego muzyka, w której wyraźnie zaznaczyły się wpływy hip-hopu, neo soul, funku oraz popu, cieszy się uznaniem zarówno na scenie jazzowej, jak i popowej. W swojej karierze współpracował z artystami takimi jak amerykańską piosenkarką soul i R&B – Macy Gray, znaną z takich przebojów jak chociażby „I try” czy Toninho Horta, brazylijskim gitarzystą, wokalistą, kompozytorem, jednym z filarów latin jazzu w USA.

Piotr Schmidt, wybitny polski trębacz jazzowy, jest znaną postacią na polskiej i międzynarodowej scenie jazzowej. Jego wyjątkowe umiejętności oraz szeroka współpraca z licznymi artystami sprawiają, że jest jednym z najbardziej cenionych trębaczy w Polsce.

Paweł Tomaszewski, wybitny pianista, kompozytor i aranżer, jest kluczowym elementem projektu, łącząc różnorodne style muzyczne w swojej grze. Jako doświadczony muzyk sesyjny, nagrał ponad 40 płyt studyjnych, kilka pod własnym nazwiskiem i współpracował z wieloma wybitnymi artystami.

Rubem Farias, uznany basista z Brazylii, obecnie mieszkający w Sztokholmie, jest znany ze swojej wszechstronności muzycznej i zdolności do współpracy z artystami z całego świata. Jego wkład w muzykę instrumentalną i jazz jest nieoceniony.

Matheus Jardim, brazylijski perkusista mieszkający w Wiedniu, znany jest z umiejętności łączenia różnych stylów muzycznych, od nowoczesnego jazzu po tradycyjną i nowoczesną muzykę brazylijską.

Koncert Joabe Reis Brazilian Quintet ft. Piotr Schmidt & Paweł Tomaszewski
31. edycja Międzynarodowych Świdnickich Noce Jazzowe
30 czerwca – (niedziela) – godz. 19.00
Patio restauracji RYNEK 43 w Świdnicy *, **
Bilety: 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu

*w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w sali teatralnej ŚOK
** Istnieje możliwość rezerwacji stolików czteroosobowych bezpośrednio w Restauracji RYNEK 43.

Organizatorzy: Ładne Historie, -arte- Artur Janicki, ŚOK
Dofinansowano ze środków Województwa Dolnośląskiego

Wygraj zaproszenia na koncert ŚNJ!

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na koncert Joabe Reis Brazilian Quintet ft. Piotr Schmidt & Paweł Tomaszewski w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać do nas e-mail z tematem „Noce Jazzowe” na adres [email protected] do 21 czerwca 2024 do godz. 12.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na koncert? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/materiały – organizatora/

Poprzedni artykułCzym są autoklawy kosmetyczne?
Następny artykułJak rozpoznać mistrza w swoim fachu?