Strona główna 0_Slider Święto Granitu Strzegomskiego już w ten weekend. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?

Święto Granitu Strzegomskiego już w ten weekend. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?

0

Żabson, Boys, Ania Dąbrowska, Ślad, OYA i Mensis – to wykonawcy, których będzie można usłyszeć podczas zbliżającego się Święta Granitu Strzegomskiego. Trzydniowa impreza rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program artystyczny. Na naszej scenie wystąpią: Żabson, Boys, Ania Dąbrowska oraz nasze lokalne zespoły: Ślad, OYA i Mensis. Dla najmłodszych przewidzieliśmy wiele atrakcji, które zapewnią im niezapomniane chwile. Nie zabraknie również naszych tradycyjnych wystaw branży kamieniarskiej, gdzie będziecie mogli Państwo podziwiać piękne wyroby z granitu i poznać ofertę lokalnych firm kamieniarskich – zapowiada burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski.

Pierwszego dnia imprezy, 14 czerwca już od godziny 14.00 na strzegomskich plantach działać będzie kreatywna strefa rodzinna z karuzelami, dmuchańcami oraz innymi atrakcjami dla najmłodszych (w kolejnych dniach strefa będzie czynna od godziny 12.00). O godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” odbędzie się wernisaż wystawy „Niebo nad granitowym sercem Polski”. Uroczyste rozpoczęcie Święta Granitu nastąpi o godzinie 18.00 na strzegomskim Rynku. Tuż po nim wystąpi zespół Surprise, natomiast o godzinie 19.00 na głównej scenie pojawi się zespół Boys.

W sobotę strzegomski Rynek opanują biegacze. Od godziny 10.30 będą się tam odbywać biegi dziecięce, natomiast w samo południe wystartuje bieg Strzegomska Dwunastka. O godzinie 15.00 w sali balowej SCK II rozpocznie się turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka. Od godziny 17.00 występować będą lokalne zespoły rap/hip-hop, natomiast o godzinie 19.00 na scenie głównej rozpocznie się koncert Żabsona.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVIII Regionalnej Giełdy Minerałów. Od godziny 13.00 przy fontannach w Rynku działać będzie strefa rzeźby. Od godziny 14.00 na małej scenie w centrum Strzegomia przewidziano plener malarski, zabawy z klaunem oraz strefę „Sekrety krainy samurajów”. Kolejne wydarzenia będą odbywać się na scenie głównej, na której wystąpią: Granit Wind Orchestra (godz. 15.00), zespół Dalibor z Czech (godz. 15.30), zespół Mensis (godz. 16.20) Na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego na scenie pojawią się: OYA (godz. 17.00), Ślad (godz. 18.00) oraz Ania Dąbrowska (19.00).

W związku ze Świętem Granitu Strzegomskiego miejskie służby informują o reorganizacja ruchu w obrębie Rynku w Strzegomiu. Tymczasowe zmiany będą obowiązywać od 13 do 17 czerwca:

/SCK, opr. mn/

Poprzedni artykułJazdę zakończył w potoku
Następny artykuł„Dziewczyny na piątkę”. Drużyna II LO walczyła w Mistrzostwach Polski Udzielania Pierwszej Pomocy [FOTO]