Strona główna 0_Slider Przedszkolaki rywalizowały w szachowych mistrzostwach Świdnicy

Przedszkolaki rywalizowały w szachowych mistrzostwach Świdnicy [FOTO/WYNIKI]

0

Już po raz XII w Świdnicy zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Przedszkolaków. W królewskiej grze znakomicie radzą sobie kilkulatki, a szachy na dobre zagościły w programach edukacyjnych przedszkoli, zarówno miejskich, jak i niepublicznych. W tegorocznej rywalizacji uczestniczyło 37 dzieci w wieku 6 lat.

Swoje reprezentacje wystawiły: Niepubliczne Przedszkole UT UNUM SINT, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Świdnicy, Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka, Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Prezentek, Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Domek”, Społeczne Przedszkole „AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA”, Przedszkole Miejskie Nr 14 w Świdnicy, Przedszkole ”Abrakadabra”, Niepubliczne Przedszkole „Frajda”, Przedszkole Miejskie Nr 15 w Świdnicy, Wesoła Piątka Przedszkole i Przedszkole Miejskie Nr 6 w Świdnicy. Rywalizowało 15 dziewczynek i 22 chłopców.

Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują niesamowitą zdolność do nauki i przyswajania nowych umiejętności. Przygotowanie ich do turnieju szachowego to nie tylko świetna okazja do rozwijania logicznego myślenia i zdolności strategicznych, ale także doskonały sposób na naukę cierpliwości i koncentracji. Szachy to gra, która wymaga dyscypliny i spokoju, co może być wyzwaniem dla młodych umysłów, ale z odpowiednim wsparciem i zachętą, przedszkolaki mogą osiągnąć znaczące sukcesy na szachownicy. Turniej szachowy dla dzieci w tym wieku to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim zabawa i nauka poprzez doświadczenie – podkreślają organizatorzy, którymi są Przedszkole Miejskie Nr 6 w Świdnicy i popularyzator szachów, mistrz szachowy oraz sędzia klasy państwowej Marcin Korzekwa. Mistrzostwa zostały rozegrane w poniedziałek, 17 czerwca w Przedszkolu nr 6.

W tym roku wśród dziewcząt najlepsza była Weronika Dyda ze Społecznego Przedszkola Akademia Przedszkolaka, pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Kacper Drabik z Przedszkola Europejska Akademia Dziecka.

Klasyfikacja drużynowa:
1. Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka
2. Przedszkole Bajkowy Domek
3. Przedszkole Miejskie Nr 14
4. Przedszkole Miejskie Nr 6
4. Przedszkole Wesoła Piątka
4. Przedszkole Europejska Akademia Dziecka
7. Przedszkole Abracadabra
8. Przedszkole Miejskie Nr 4
8. Przedszkole Ut Unum Sint
10. Przedszkole Frajda
10. Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Prezentek
12. Przedszkole Miejskie Nr 1
13. Przedszkole Miejskie Nr 15

Wyniki indywidualne dziewcząt
Wyniki indywidualne chłopców

/red./
fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułOstatnie pożegnanie nauczycielki wielu pokoleń Zdzisławy Szkodzińskiej (1947-2024)