Strona główna 0_Slider Portal Swidnica24.pl patronem medialnym 81. Tour de Pologne!

Portal Swidnica24.pl patronem medialnym 81. Tour de Pologne!

0

Po raz kolejny najważniejszy kolarski wyścig w Polsce, zaliczany do prestiżowego cyklu World Tour będzie miał nasz regionalny akcent. 81. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia. Regionalnym patronem medialnym tego prestiżowego wydarzenia jest portal Swidnica24.pl.

Szczegóły trasy nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że pierwszy etap poprowadzony zostanie z Wrocławia do Karpacza, także przez teren powiatu świdnickiego. Impreza po raz kolejny zagości zatem na Dolnym Śląsku. Dla Wrocławia to zatem powrót po 19 latach na mapę wyścigu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kolorowy peleton przejechał przez gminę Świdnica (Lubachów). Był to wtedy etap prowadzący z Wałbrzycha do Dusznik Zdroju.

Tour de Pologne to największe coroczne wydarzenie sportowe w naszej części Europy. Wyścig, który stał się wizytówką naszego kraju na całym świecie. Jego historia nierozerwalnie wiąże się z losami naszej ojczyzny. Bywał na zakrętach, przechodził kryzysy, ale potrafił stanąć na nogach i stać się powodem do dumy dla wszystkich Polaków. Dziś jest częścią elitarnego cyklu UCI World Tour, w którym miejsce mają tylko największe wyścigi świata. Daje powody do dumy, przyciąga na start kolarzy z absolutnie najlepszych drużyn świata i jednocześnie jest platformą, która daje fantastyczne możliwości do promocji najpiękniejszych zakątków Polski, miast i całych regionów, a także do kultywowania tradycji i przypominania o ważnych wydarzeniach w historii.

Od ponad dekady naszemu narodowemu wyścigowi, towarzyszą jeszcze dwa wydarzenia. To ORLEN Tour de Pologne Amatorów czyli Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, który co roku przyciąga blisko trzy tysiące miłośników kolarstwa, chcących walczyć o nagrody i własną satysfakcję z ukończenia wymagającego wyzwania oraz Tour de Pologne Junior, etapowy wyścig dla młodych adeptów kolarstwa i przyszłych mistrzów tego sportu.

Tour de Pologne po raz pierwszy w historii przejedzie przez gminę Marcinowice. Największy wyścig kolarski w Polsce rozpocznie się 12 sierpnia etapem Wrocław – Karpacz. Podczas tego właśnie etapu zawodnicy przejadą m.in. przez Tąpadła, a następnie Wiry i Wirki, zmierzając w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha, Kowar i słynnego Orlinka w Karpaczu. O przebiegu trasy przez gminę Marcinowice rozmawiał wójt Stanisław Leń z przedstawicielem Lang Team Przemysławem Bednarkiem – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Marcinowice.

/MDvR/

Poprzedni artykułSparingowy plan piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica
Następny artykułEnergia słoneczna na wyciągnięcie ręki: jak kolektory słoneczne mogą zmienić Twoje życie