Strona główna 0_Slider Najmłodsi świętowali swój dzień. Jak go spędzili?

Najmłodsi świętowali swój dzień. Jak go spędzili? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Zdobywając pobliskie góry, leniuchując wśród kwitnących czerwonych maków, pałaszując ulubione lody, oglądając premierową bajkę w kinie czy doskonale bawiąc się na basenie. Najmłodsi świętowali swój dzień. Jak go spędzili? Można się przekonać na nadesłanych zdjęciach do naszego tegorocznego konkursu z okazji Dnia Dziecka. Do wygrania było wiele fantastycznych nagród.

Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy Was do konkursu z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowaliśmy go wspólnie z naszymi wspaniałymi sponsorami, pragnącymi obdarowywać naszych najmłodszych Czytelników – świdnicką Manufakturą Czekolady Chocoffee, Wydawnictwem Znak Emotikon oraz Wodnym Centrum Rekreacji OSiR w Świebodzicach. Poprosiliśmy Was o zdjęcia z tegorocznego Dnia Dziecka. Do redakcji wpłynęło około 40 fotografii i wiele z nich bo aż 13 mogliśmy nagrodzić fantastycznymi prezentami. Kto otrzymał prezenty?

Z życzeniami mnóstwa słodkich i radosnych chwil prezenty dla dzieci przygotowała Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Słynna w Polsce nasza mała fabryka czekolady od lat serwuje świdniczanom i turystom słodkości w doskonałym wydaniu. Całe mnóstwo wyśmienitych i najwyższej jakości czekoladowych wyrobów można skosztować w jej urokliwej czekoladziarni w sercu Świdnicy – przy ul. Rynek 8. Wśród nich znajdziemy pyszne ręcznie wytwarzane praliny z klasycznym lub z niecodziennym, oryginalnym nadzieniem, czekolady w tabliczkach z owocami, orzechami, ale też z innymi nieoczywistymi dodatkami czy gorącą prawdziwą czekoladę. W Chocoffee zaopatrzymy się też w czekoladowe rarytasy na wynos, które pięknie zapakowane przez obsługę mogą stać się idealnym prezentem na każdą okazję.

Nasza lokalna mała fabryka czekolady podarowała naszym najmłodszym czytelnikom trzy zestawy swoich pysznych, absolutnie wyjątkowych czekoladowych wyrobów. Otrzymali je: Emilia Kozłowska-Skrzypek, Agnieszka Tomczyk i Sylwia Nosal-Ordowska.

W konkursie można było też zdobyć wyjątkowe książeczki Wydawnictwa Znak Emotikon. Do wygrania książeczki z serii „Odkrywam Świat z Bolkiem i Lolkiem” autorstwa Liliany Fabisińskiej, z ilustracjami – Bartosza Kolczykiewicza. To krótkie, ale barwne i pełne przygód opowiadania, które uczą dzieci ważnych wartości XXI wieku: odwagi, otwartości oraz chęci poznawania świata. Historie osadzone w ciekawych dla najmłodszych czytelników miejscach pozwalają zdobyć wiedzę na temat otaczającej ich przyrody oraz kultury i tradycji. Czytając każde opowiadanie, dzieci będą mogły zobaczyć i poznać gatunki zwierząt oraz roślin charakterystycznych dla danego środowiska. A po zakończonej przygodzie czekają na nich wyjątkowe odznaki!

Na serię „Odkrywam świat z Bolkiem i Lolkiem” składają się trzy tomy książeczek: „Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk”, „Bolek i Lolek zdobywają Tatry” oraz „Bolek i Lolek poznają sekrety lasu”. W tych opowiadaniach Bolek, Lolek i Tosia zabiorą wszystkich w niezapomnianą podróż i obudzą ciekawość świata. Podczas wyprawy nad Bałtyk dzieci dowiedzą się, co oznaczają kolory flag ratowniczych, i sprawdzą, jak rozpoznać prawdziwy bursztyn. Zdobywając Tatry, razem z Bolkiem, Lolkiem i Tosią poznają legendę o śpiących rycerzach i zobaczą, jak wygląda tradycyjny góralski strój. Przygoda w lesie pozwoli im natomiast przyjrzeć się z bliska tajemniczemu życiu nawet najmniejszych leśnych stworzeń!

Książeczki z serii „Odkrywam Świat z Bolkiem i Lolkiem” wygrali: Gabriela Madera-Szokało, Anna Ghulyan oraz Katarzyna Zawierta.

W puli nagród były także bardzo ciekawe, trochę straszne, szalenie śmieszne i mądre książki z serii edukacyjna dla dzieci „CO WOLISZ?”. To nauka historii przez zaangażowanie i podejmowanie intrygujących i bardzo nieoczywistych wyzwań.

Nowa seria historyczno-edukacyjna dla dzieci w wieku 6+ to dwa tomy – „Co wolisz? Wikingowie” oraz „Co wolisz? Starożytni Egipcjanie”, autorstwa Clive’a Gifforda. – Przeżyj przygodę w starożytnym Egipcie! I… odkryj świat niesamowitych wikingów! Ty sam decydujesz, kim chcesz zostać? Ścieżki wyboru i decyzje nie są takie oczywiste… – zapewnia Wydawnictwo Znak Emotikon.

Książki z serii „CO WOLISZ?” wygrali: Paulina Borodajko oraz Piotr Pławecki.

Do zgarnięcia było również pięć zaproszeń na 2-godzinne szaleństwo w Wodnym Centrum Rekreacji OSiR w Świebodzicach. Oprócz basenu sportowego i basenu rekreacyjnego z gejzerami i biczami wodnymi, a także przeciwprądami do masażu podwodnego, w obiekcie znajdują się też atrakcje dla dzieci. Jest brodzik z małą ślizgawką i wodny plac zabaw wyposażony w wodne zabawki. – Wodny plac zabaw został stworzony z myślą o najmłodszych. Jest wyposażony w urządzenia tryskające wodą podobne do małych fontann, są to trzy tzw. meduzy i jeżyk. Największą atrakcję na placu stanowią zabawki wodne, wśród których jest smok tryskający wodą z nozdrzy i ogona pod którym dzieci mogą przebiegać. Obok smoka stoi krab tryskający wodą, którego dzięki ruchomej podstawie można używać jak karabinka wodnego – wymienia WCR OSiR w Świebodzicach. Wiele frajdy dzieciom i młodzieży z pewnością także zapewni 60-metrowa zjeżdżalnia wychodząca na zewnątrz budynku.

Ponadto na terenie pływalni znajdują się dwa jacuzzi z masażem wodno-powietrznym oraz saunarium z czterema różnymi kabinami i strefą schładzania. Atrakcją świebodzickiego Wodnego Centrum Rekreacji jest też tężnia solankowa, która ma wiele prozdrowotnych właściwości. – Przebywanie w tężni solankowej to jedna z przyjemniejszych odmian terapii wziewnej. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni przebywania nad morzem – podaje WCR w Świebodzicach. Więcej informacji o atrakcjach można przeczytać na stronie: www.osir.swiebodzice.pl

Po jednym voucherze na basen do Wodnego Centrum Rekreacyjnego w Świebodzicach zdobyli: Agata Psiuk, Anna Rybka, Agata Król Krzemińska, Kamila Fec oraz Katarzyna Raba.

Gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia konkursowe i zapraszamy do kolejnych konkursów, organizowanych na portalu Swidnica24.pl.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znaleźć można TUTAJ.

/red./

Poprzedni artykułBudowa kanalizacji pod lupą prokuratury. O nieprawidłowościach mówili wcześniej mieszkańcy
Następny artykułSklep meblowy radzi: top 5 mebli, które odmienią każde pomieszczenie