Strona główna 0_Slider Muzyczne odcienie miłości. Świdniccy licealiści zaśpiewali, by pomóc dzieciom i młodzieży

Muzyczne odcienie miłości. Świdniccy licealiści zaśpiewali, by pomóc dzieciom i młodzieży [FOTO]

0

Mają ogromną pasję do muzyki i wielkie serca. Utalentowani wokalnie i instrumentalnie licealiści z zespołu Viento zaśpiewali o odcieniach miłości. Nieobowiązkowym biletem wstępu były piłki, skakanki i inne sportowo-rekreacyjne dary rzeczowe, które pozwolą na organizację czasu wolnego dzieciom i młodzieży z Fundacji Ziemi Świdnickiej SKSK. To był wyjątkowy koncert ze wspaniale przygotowanym i wykonanym repertuarem.

Uczniowie z I LO w Świdnicy, rozwijający swoje wokalne pasje w zespole Viento, zaprosili mieszkańców na muzyczne wydarzenie „Miłość ci wszystko wybaczy”. W repertuarze znalazło się 17 utworów – zarówno polskich, jak i zagranicznych – ukazujących różne odcienie miłości. To była już czwarta odsłona koncertu charytatywnego, realizowanego przez utalentowanych licealistów o wielkim sercu. Pięknie wykonane kompozycje i wspaniale przygotowany refleksyjny występ z pewnością na długo pozostanie w pamięci publiczności.

Zamiast biletu świdniccy licealiści poprosili o piłki, skakanki i inne artykuły o charakterze sportowo-rekreacyjnym. – Tym razem wspieramy Fundację Ziemi Świdnickiej SKSK, która zapewnia domy potrzebującym dzieciom i młodzieży. Cieszymy się, że jesteście państwo razem z nami i dziękujemy za wrażliwość, otwarte serca, chęć pomocy i przyniesione dary – zwrócił się do publiczności zespół Viento. Wszystkie zebrane rzeczy trafią do fundacyjnej młodzieży i pozwolą na uatrakcyjnianie i aktywne spędzanie ich czasu wolnego. Okazji nie będzie brakowało, bowiem już za kilka dni wakacje.

Zespół Wokalny Viento powstał w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy w lutym 2022 roku z inicjatywy Natalii Chojnackiej i Miłosza Stolpińskiego. Od końca 2023 roku prowadzeniem grupy zajmują się – Weronika Wołodźko, Ola Kośkiewicz i Lena Szydłowska. Obecnie tworzy go 33 utalentowanych – wokalnie, muzycznie i tanecznie licealistów.

/AN/
/Zdjęcia: JD, AN/

Poprzedni artykułZwycięzcy dwunastej edycji memoriału Bogdana Szymańskiego [FOTO/WYNIKI]
Następny artykułBez skrupułów wyciągnęli od 87-latki 70 tysięcy złotych, w tym pieniądze na nowe ogrzewanie