Strona główna 0_Slider Joabe Reis Brazilian Quintet już niedzielę wystąpi w Świdnicy. Koncert przeniesiony do...

Joabe Reis Brazilian Quintet już niedzielę wystąpi w Świdnicy. Koncert przeniesiony do teatru [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

W Świdnicy usłyszymy jednego z najbardziej znanych brazylijskich puzonistów jazzowych na świecie – Joabe’a Reisa. Artysta wystąpi wraz z fantastycznymi brazylijskimi oraz polskimi instrumentalistami. To będzie niezwykłe połączenie talentów i muzyczna podróż przez bogatą paletę jazzowych emocji. Koncert Joabe Reis Brazilian Quintet ft. Piotr Schmidt & Paweł Tomaszewski odbędzie się 30 czerwca o godz. 19.00. Ze względu na duże zainteresowanie występem, został on przeniesiony do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Muzyczne wydarzenie organizowane jest w ramach 31. edycji Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych. Zaproszenia na koncert można było wygrać w naszym konkursie. Kto je otrzymał?

Kadr z plakatu organizatora, źródło: Ładne Historie, -arte- Artur Janicki, ŚOK

Projekt Joabe Reis Brazilian Quintet, z udziałem wybitnych polskich muzyków Piotra Schmidta i Pawła Tomaszewskiego, to ekscytujące połączenie brazylijskiego jazzu z polskimi akcentami. Zespół, w skład którego wchodzą Joabe Reis na puzonie, Piotr Schmidt grający na trąbce, Paweł Tomaszewski przy fortepianie, Rubem Farias na kontrabasie i Matheus Jardim na perkusji, oferuje unikatowe muzyczne doświadczenie, łączące gorące rytmy Brazylii z polską wrażliwością jazzową.

Joabe Reis, uznany za jednego z najważniejszych puzonistów na nowoczesnej scenie instrumentalnego jazzu brazylijskiego. Jego muzyka, w której wyraźnie zaznaczyły się wpływy hip-hopu, neo soul, funku oraz popu, cieszy się uznaniem zarówno na scenie jazzowej, jak i popowej. W swojej karierze współpracował z artystami takimi jak amerykańską piosenkarką soul i R&B – Macy Gray, znaną z takich przebojów jak chociażby „I try” czy Toninho Horta, brazylijskim gitarzystą, wokalistą, kompozytorem, jednym z filarów latin jazzu w USA.

Piotr Schmidt, wybitny polski trębacz jazzowy, jest znaną postacią na polskiej i międzynarodowej scenie jazzowej. Jego wyjątkowe umiejętności oraz szeroka współpraca z licznymi artystami sprawiają, że jest jednym z najbardziej cenionych trębaczy w Polsce.

Paweł Tomaszewski, wybitny pianista, kompozytor i aranżer, jest kluczowym elementem projektu, łącząc różnorodne style muzyczne w swojej grze. Jako doświadczony muzyk sesyjny, nagrał ponad 40 płyt studyjnych, kilka pod własnym nazwiskiem i współpracował z wieloma wybitnymi artystami.

Rubem Farias, uznany basista z Brazylii, obecnie mieszkający w Sztokholmie, jest znany ze swojej wszechstronności muzycznej i zdolności do współpracy z artystami z całego świata. Jego wkład w muzykę instrumentalną i jazz jest nieoceniony.

Matheus Jardim, brazylijski perkusista mieszkający w Wiedniu, znany jest z umiejętności łączenia różnych stylów muzycznych, od nowoczesnego jazzu po tradycyjną i nowoczesną muzykę brazylijską.

Koncert Joabe Reis Brazilian Quintet ft. Piotr Schmidt & Paweł Tomaszewski
31. edycja Międzynarodowych Świdnickich Noce Jazzowe
30 czerwca – (niedziela) – godz. 19.00
Koncert został przeniesiony do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu

Organizatorzy: Ładne Historie, -arte- Artur Janicki, ŚOK
Dofinansowano ze środków Województwa Dolnośląskiego

Kto wygrał zaproszenia na koncert ŚNJ?

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert Joabe Reis Brazilian Quintet ft. Piotr Schmidt & Paweł Tomaszewski w Świdnicy? By wziąć udział w konkursie, należało w zgłoszeniu mailowym napisać – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na koncert? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Po jednym podwójnym zaproszeniu otrzymali – Rafał Dąbrowski i Justyna Dobicka-Łajbiak. Gratulujemy!

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. red./
/materiały, plakat użyczone przez organizatora/

Poprzedni artykułŁóżka rehabilitacyjne: kompleksowy przegląd
Następny artykułŚwidnicka radna przeciwko zamykaniu ogródka jordanowskiego. Dziś głosowanie