Strona główna 0_Slider Inżynierska przechodzi przebudowę. Kierowcy narzekali na jej stan od lat

Inżynierska przechodzi przebudowę. Kierowcy narzekali na jej stan od lat [FOTO]

0

Ponad 6,9 mln złotych pochłoną prace związane z remontem oraz przedłużeniem ulicy Inżynierskiej. Na plac budowy wykonawca wkroczył we wrześniu ubiegłego roku. Zobacz, jak postępuje realizacja drogowej inwestycji.

W ramach drogowej inwestycji zajęto się przebudową istniejącego odcinka ulicy o długości 414 metrów, a także przedłużeniem ulicy Inżynierskiej do skrzyżowania z ulicami Kliczkowską i Wrocławską., czyli budową nowego odcinka o długości 312 metrów. – Wykonana zostanie m. in. budowa i przebudowa jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i zatok postojowych oraz kanału technologicznego, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia – wyliczała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Inwestycja przy ul. Inżynierskiej ma bardzo duże znaczenie, zarówno w aspekcie technicznym, jak i społecznym. Z jednej strony usprawni układ komunikacyjny Świdnicy, w szczególności pozwoli na dostęp do terenów inwestycyjnych WSSE Invest-Park oraz nowych trenów inwestycyjnych w strefie aktywności gospodarczej i ich aktywizację, z drugiej zaś usprawni dojazd mieszkańcom do miejsc pracy, a przede wszystkim ograniczy liczbę wozokilometrów w transporcie publicznym, gdyż właśnie przy tej ulicy znajduje się baza MPK. Obliczono, że budowa nowego odcinka ul. Inżynierskiej pozwoli na roczne zmniejszenie przejazdów technicznych o 16 000 km, co daje około 50 tysięcy złotych oszczędności, wynikających ze zmniejszenia zużycia paliwa – wyjaśniała Dzwonkowska.

Realizację prac powierzono wyłonionej w przetargu firmie Hypmar. Koszt drogowego zadania to ponad 6 mln 913 tys. złotych, z czego 60% pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawca ma uporać się z przebudową do listopada 2024 roku.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułTaras z pergolą: idealne rozwiązanie na letnie wieczory
Następny artykułMasz szeroką działkę? Sprawdź jaki dom najlepiej na niej zbudować!