Strona główna Wydarzenia Świdnica Edukacja przez zabawę. Piknik ekologiczny przed lodowiskiem

Edukacja przez zabawę. Piknik ekologiczny przed lodowiskiem [FOTO]

0

Dmuchane zamki, gry, zabawy, konkursy i animacje dla dzieci, a także warsztaty ekologiczne – to wszystko czeka na uczestników świdnickiego pikniku ekologicznego, który w piątek zorganizowany został na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie odbywające się przed świdnickim lodowiskiem potrwa do godziny 15.00.

W ramach pikniku ekologicznego przewidziano moc atrakcji, dobrą zabawę oraz sporą dawkę edukacji ekologicznej. Na uczestników czekają konkursy ekologiczne i animacje z nagrodami, zabawy sportowe, warsztaty ekologiczne (tworzenie trójwymiarowych obrazów z chrobotka, ekotoreb, ekoprezentów), przedstawienie aktorki lalkarki, dmuchańce, bańki, a także malowanie twarzy.

Celem zajęć praktycznych odbywających się w trakcie wydarzenia jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również pobudzanie kreatywności, skłaniające do nieszablonowego myślenia i zwiększania świadomości ekologicznej uczestników.

Kolejne ekologiczne wydarzenie odbędzie się w środę, 19 czerwca w godzinach 10.00-13.00 na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 1. W programie przewidziano wspólne sprzątanie terenów zielonych osiedla Zawiszów oraz piknik z atrakcjami dla dzieci.

/mn/

Poprzedni artykuł65 najzabawniejszych opowiadań o najfajniejszym chłopcu świata! Nowa książka już dostępna
Następny artykułWygrać i nie patrzeć na innych [BĘDZIE RELACJA LIVE]