Strona główna Artykuł sponsorowany 65 najzabawniejszych opowiadań o najfajniejszym chłopcu świata! Nowa książka już dostępna

65 najzabawniejszych opowiadań o najfajniejszym chłopcu świata! Nowa książka już dostępna

0

Najfajniejszy chłopiec świata ciut się nam postarzał! Mikołajek, bo to o nim mowa, w tym roku kończy 65 lat! I z tej okazji Wydawnictwo Znak Emotikon prezentuje najnowszy, wyjątkowy tom opowiadań o jego psotach i wybrykach. Premierowa książka „Mikołajek. Ale się uśmialiśmy!” z mnóstwem niepublikowanych dotąd ciekawostek już dostępna w księgarniach!

Niezwyciężeni. Taką nazwę dla naszej bandy wymyślił Gotfryd. Lepiej się mu nie sprzeciwiać, bo ma strasznie bogatego tatę i mnóstwo zabawek, którymi czasami pozwala się nam bawić. Zresztą ta nazwa – „Niezwyciężeni” – pasuje do nas idealnie! Alcest jest niezwyciężony w jedzeniu rogalików z czekoladą. Maksencjusz ma najdłuższe nogi i najbrudniejsze kolana. Kleofas jest niepokonany w byciu najgorszym uczniem w klasie. Rufus ma najgłośniejszy gwizdek z kulką i tylko jego tata jest policjantem. Wreszcie Euzebiusz. Z nim lepiej nie zadzierać, bo jest niezwyciężony w dawaniu kolegom w nos. No i ja, Mikołajek. Ja jestem najlepszy w pomaganiu w domu. Tylko nie wiem dlaczego, kiedy to robię, mama ma taką minę, jakby się chciała rozpłakać. Może to ze szczęścia? – prezentuje fragment najnowszej książki o Mikołajku Wydawnictwo Znak Emotikon.

„Mikołajek. Ale się uśmialiśmy!” to aż 65 najzabawniejszych opowiadań o najfajniejszym chłopcu na świecie! Najlepszych do pośmiania się, najlepszych do wspólnego czytania i najlepszych do rozpoczęcia przygody z Mikołajkiem i jego kumplami.

Ta najśmieszniejsza książka o Mikołajku zawiera nigdy dotąd niepublikowane ciekawostki i archiwalne materiały tworzące fascynującą historię powstania opowieści, które bawią kolejne pokolenia:
• Kto wymyślił kultowe imiona kumpli Mikołajka?
• Czemu Alcest nosił kiedyś okulary Ananiasza?
• Jak powstawał świat Mikołajka?

A na dokładkę poruszający wstęp Anne Goscinny, córki René Goscinnego, genialnego humorysty i twórcy Mikołajka, który napisała specjalnie z okazji tego wydania.

Bohaterowie literaccy nigdy się nie starzeją. Mikołajek już zawsze będzie miał tyle lat, co jego najmłodsi czytelnicy, ale – i na tym polega genialność dzieł mojego ojca – jego starsi czytelnicy będą mogli dzięki niemu ponownie przeżywać swoje odległe już dzieciństwo.Nasz Mikołajek obchodzi w tym roku 65. urodziny. Jest starszy od swoich rodziców, wychowawczyni, Rosoła, a nawet od dyrektora szkoły – pisze Anne Goscinny we wstępie do książki „Mikołajek. Ale się uśmialiśmy!” (fragment).

Książka miała premierę 5 czerwca 2024 roku.

/Artykuł sponsorowany/
/Materiały: wydawnictwo Znak Emotikon/

Poprzedni artykułUtalentowane dzieci i młodzież nagrodzone na Antoniadzie. Wyjątkowy benefis dla Joanny Chojnowskiej [FOTO]
Następny artykułEdukacja przez zabawę. Piknik ekologiczny przed lodowiskiem [FOTO]