Strona główna Sport Piłka nożna Wygrać i nie patrzeć na innych

Wygrać i nie patrzeć na innych [BĘDZIE RELACJA LIVE]

0

Dzięki ostatniej, zasłużonej wygranej z Zenitem Międzybórz i korzystnych rezultatach zanotowanych na innych boiskach, piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica mają wszystko w swoich rękach jeśli chodzi o uniknięcie strefy barażowej w rozgrywkach Koleje Dolnośląskiej IV ligi. W sobotę, 15 czerwca potrzebna jest jednak koncentracja, walka i realizacja wszelkich założeń, bo tylko trzy punkty pozwolą na realizację celu.

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 zmierzymy się na wyjeździe z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Beniaminek przez cały sezon walczy bardzo ambitnie, gra swoimi, bardzo młodymi zawodnikami i jest liderem klasyfikacji Pro Junior System. To program, który nagradza kluby grające młodymi piłkarzami i wychowankami, a dodajmy, że drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w tej klasyfikacji jest trzecia. Jeśli chodzi sytuację w lidze, wałbrzyszanie z dorobkiem 15 punktów plasują się na 16. lokacie i są pewni spadku do ligi okręgowej.

Lepiej wygląda sytuacja podopiecznych trenera Grzegorza Borowego. Biało-zieloni wygrali dwa z ostatnich czterech pojedynków, a były to bardzo istotne starcia z również walczącymi o uniknięcie strefy barażowej ekipami Polonii Środa Śląska i Zenitu Międzybórz. Świdniczanie są obecnie na bezpiecznej 12. pozycji i żeby tak przynajmniej na pewno zostało, potrzebna jest pełna pula punktów. Wygrana pozwolić może na awans w okolice środka stawki – na 10. miejsce. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn, nasi piłkarze zwyciężyli Górnika 4:1.

Mecz 34. kolejki pomiędzy Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych a IgnerHome Polonią-Stal Świdnica odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. Początek meczu rozgrywanego na stadionie przy ulicy Ratuszowej zaplanowano na godz. 17.00. Zapraszamy do śledzenie tekstowej RELACJI LIVE z tego pojedynku.

34. kolejka IV ligi:
Piast Nowa Ruda – Górnik Złotoryja 15 czerwca, 17:00
Prochowiczanka Prochowice – Lechia Dzierżoniów 15 czerwca, 17:00
Piast Żmigród – Łużyce Lubań 15 czerwca, 17:00
BKS Bobrzanie Bolesławiec – Miedź II Legnica 15 czerwca, 17:00
Barycz Sułów – Słowianin Wolibórz 15 czerwca, 17:00
KS Łomnica – Chrobry II Głogów 15 czerwca, 17:00
Iskra Księginice – Polonia Środa Śląska 15 czerwca, 17:00
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 15 czerwca, 17:00
Zenit Międzybórz – Moto Jelcz Oława 15 czerwca, 17:00

/MDvR/

Poprzedni artykułEdukacja przez zabawę. Piknik ekologiczny przed lodowiskiem [FOTO]
Następny artykułKto przygarnie Zuzię i Bączka?