Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Koncertowa i sportowa zabawa podczas Dni Świdnicy, podziwianie jednośladów uczestniczących w świebodzickim zlocie motocyklowym, atrakcje dla najmłodszych podczas licznych pikników, a może dzień otwarty w Kraszowickiej Zagrodzie? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Dni Świdnicy 2024 (piątek-niedziela)

Dni Świdnicy 2024 odbędą się w dniach od 7 do 9 czerwca na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Główną atrakcją wszystkich dni będą oczywiście koncerty. Nie zabraknie też wesołego miasteczka, stoisk handlowych i gastronomicznych, a trzeciego dnia również miasteczka sportowego oraz stoisk przygotowanych przez świdnickie kluby sportowe. Wstęp na koncerty: 5 złotych.

7 czerwca, piątek:
18.00 – RaF – Sobą do Końca Band
19.30 – Jamal
21.00 – Agnieszka Chylińska

8 czerwca, sobota:
18.00 – Sobota & Arthur Samuel
19.20 – Tabu
21.00 – Shanguy

9 czerwca, niedziela:
17.00 – Dżentelmens
18.00 – Long & Junior

Dzień dziecka w Jaroszowie (piątek)

„Storczyki Sudetów Zachodnich”. Wernisaż wystawy fotograficznej w Klubie Bolko (piątek)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii „Storczyki Sudetów Zachodnich”. Wydarzenie to jest owocem pracy członków Zachodniosudeckiego Towarzystwa Fotograficznego, którzy swoimi obiektywami uchwycili piękno i różnorodność tych niezwykłych kwiatów. Na wystawie będą prezentowane zdjęcia autorstwa: Waldemara Beny, Mariana Bochynka, Karola Bubla, Czesława Narkiewicza oraz Romana Rybskiego. Każdy z artystów w unikalny sposób ukazał magię storczyków, ich delikatność i bogactwo barw.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godzinie 17.00 w świdnickim Klubie Bolko (pl. Gruwaldzki 11). Wstęp wolny.

XX edycja „Muzyka moją pasją” w Jaworzynie Śląskiej (piątek)

Podczas jubileuszowej – XX edycji imprezy dla miłośników muzyki z Gminy Jaworzyna Śląska – „Musica con Passione” – znanej też jako „Muzyka moją pasją”, swoje umiejętności wokalne, a także gry na różnego rodzaju instrumentach przedstawią zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska. Koncert odbędzie się 7 czerwca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

Wernisaż wystawy Cypriana Skały w Galerii Fotografii (piątek)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Premiera” Cypriana Skały, który odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godzinie 18.00 w świdnickiej Galerii Fotografii (Rynek 44). Wstęp wolny.

Koncert Burnin’ Hearts w Świebodzicach (piątek)

Miejski Dom Kultury W Świebodzicach zaprasza na koncert Burnin’ Hearts! Muzyczny wieczór rozpocznie się 7 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny. – Ta czwórka muzyków z Mazowsza przynosi autentyczny duch rockabilly na scenę, inspirując się legendami jak Elvis Presley czy Stray Cats. Słuchając Burnin’ Hearts ma się wrażenie podróży w czasie i obcowania z autentyczną kapelą z tamtej epoki! – zapowiada organizator.

„Z klasyką przez Polskę”. Koncert w Piotrowicach Świdnickich (piątek)

Koncert formacji Bokun/Kościuszko Duo odbędzie się 7 czerwca o godz. 19.00 w Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich. Wstęp jest bezpłatny.

Drzwi otwarte w Kraszowickiej Zagrodzie (sobota)

W Świdnicy, nad samym brzegiem rzeki Bystrzycy, Małgorzata i Andrzej Hercuniowie stworzyli wiejską enklawę. Mieszkają tam owce, kury, a także drapieżne ptaki. Kraszowicką Zagrodę (ul. Kraszowicka 46) będzie można poznać podczas dnia otwartego, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Wstęp wolny.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 od prezentacji drapieżnych ptaków, o 11.00 będzie można zapoznać się z tradycjami chlebowymi, o 13.00 na gości czekać będą opowieści o motankach, o 14.00 teatr kukiełkowy, natomiast o 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie z drapieżnymi ptakami. Dzień zakończy koncert zespołu Berkanan o godz. 18.00 (bilety na koncert w cenie 40 zł).

Piknik rodzinny w Imbramowicach (sobota)

W sobotę, 8 czerwca od godziny 10.00 do 13.00 na boisku sportowym w Imbramowicach odbędzie się piknik rodzinny. W programie moc atrakcji: dmuchańce, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, tor strażacki z przeszkodami, słodka kawiarenka i wiele innych. Bedzie można również zostać dawcą szpiku na stoisku Fundacja DKMS. Na wydarzenie zapraszają: Rada Rodziców i dyrektor szkoły Mariola Czarnecka, Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Imbramowicach.

„400 lat świdnickich wodociągów”. Prelekcja w Muzeum Dawnego Kupiectwa (sobota)

W sobotę, 8 czerwca o godz. 12.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa odbędzie się spotkanie z Andrzejem Przerwą, pracownikiem Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i ilustrowana prelekcja pt. „Długa podróż od drewnianej do wirtualnej sieci. 400 lat świdnickich wodociągów”. Podczas prezentacji zostanie przedstawiona ponad 400 letnia historia zaopatrywania Świdnicy w wodę. Ponadto po prelekcji odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po trwającej właśnie wystawie czasowej poświęconej historii świdnickich wodociągów. Wstęp wolny.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Piotrowicach Świdnickich (sobota)

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Jaworzyna Śląska jak co roku będą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny strażackiej. 8 czerwca na boisku sportowym w Piotrowicach Świdnickich odbędą się zawody sportowo-pożarnicze. Widowiskowa rywalizacja rozpocznie się o godzinie 12.00 i prowadzona będzie w różnych kategoriach wiekowych i dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym oraz ćwiczeniach bojowych. Najlepsi zostaną nagrodzeni i będą reprezentować gminę w etapie powiatowym. Podczas zawodów organizatorzy zapraszają także na szereg atrakcji, m.in. pyszne potrawy i ciasto. O godzinie 16.00 natomiast rozpocznie się potańcówka.

Rodzinny piknik w Komorowie (sobota)

Rodzinny piknik sportowy w Pszennie (sobota)

Festyn rodzinny w Gniewkowie (sobota)

Festyn z okazji dnia dziecka w Witoszowie Dolnym (sobota)

XII Zlot Motocykli w Świebodzicach (sobota)

Już w sobotę, 8 czerwca o godzinie 15.00 na świebodzickim Rynku rozpocznie się XII Zlot Motocykli. Po powitaniu uczestników przez organizatorów: burmistrza Świebodzic Pawła Ozgę oraz lokalnego przedsiębiorcę Dariusza Stańczyka, odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów. Chętni, którzy pojawią się w Rynku, będą mogli nie tylko podziwiać piękne maszyny, ale również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Około godz. 15.30 ulicami miasta przejedzie uroczysta parada motocykli. Podczas zlotu motocyklistom rozdane zostaną bezpłatne okolicznościowe koszulki. O godzinie 16.00 w Hotelu Księżyc rozpocznie się tradycyjna część plenerowa wydarzenia.

„Dzień Dziecka na sportowo” w Strzegomiu (niedziela)

Dni Świdnicy na sportowo: piknik sportowo-rekreacyjny (niedziela)

Tradycyjnie już trzeci dzień Dni Świdnicy będzie należał do wszystkich tych, którzy cenią sobie ruch, zdrowy styl życia, sport i rekreację. Organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, kluby i stowarzyszenia sportowe festyn sportowo-rekreacyjny odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca na obiektach przy ulicy Śląskiej. Już o godzinie 10.00 spod Urzędu Miejskiego wyruszy rajd rowerowy „Świdnica na Rowery”. Po godzinnej przejażdżce uczestnicy rajdu dotrą na obiekty ŚOSiR, gdzie od godziny 12.00 do 15.00 czekać będzie moc atrakcji dla całych rodzin.

Dostępne będzie Miasteczko Sportowe LZS, stanie wielka strefa dmuchańców dla małych i dużych, specjalny plac zabaw z grami wielkoformatowymi i atrakcjami dla dzieci zbuduje Ale Heca!, stoisko z tatuażami natryskowymi dla dzieciaków wystawi FunHouse, a kluby sportowe zatroszczą się o gry, zabawy, turnieje i pokazy. W trakcie wydarzenia dostępne będą też między innymi stoiska testowe rowerów elektrycznych Storm i KTM. Nie zabraknie podsumowania organizowanego przez ŚOSiR cyklu zawodów Współzawodnictwa Szkolnego oraz koordynowanego przez Biuro Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy treningu Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku będzie też wielka loteria z atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych.

ArchiFEST w Żarowie (niedziela)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwaliów w Żarowie przygotowano rodzinne spotkanie wokół historii. ArchiFEST odbędzie się 9 czerwca na pl. Wolności o godz. 16.00. Wstęp wolny. W programie międzypokoleniowego wydarzenia, które poświęcone będzie głównie historii pl. Wolności i najbliższej okolicy, zaplanowano m.in. stoisko z fotografiami „Cyfrowego Archiwum Ziemi Żarowskiej”, w ramach którego będzie można zobaczyć stare fotografie i pokazać własne albumy rodzinne oraz prezentacja zbiorów „Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”.

Drugim punktem programu będzie odsłonięcie dwutablicowej wystawy plenerowej pn. „Tak wyglądał Kulmizplatz”, w ramach której przedstawiona zostanie „panoramę” pl. Wolności z początku XX w. Wystawę realizowaną w ramach działania Żarowskiej Strefy Wystawienniczej będzie można oglądać do końca roku. Trzecim punktem programu będą rodzinne rozgrywki w „Archiwalne Memory o Żarowie”.

/opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki szczypiornista z powołaniem do kadry Polski!
Następny artykułStrzegom. Pożar na terenie kamieniołomu [FOTO]