Strona główna 0_Slider Bezdomny nocujący za pomnikiem papieża, zagubiony samochód, problemy w ogródku jordanowskim. Interwencje...

Bezdomny nocujący za pomnikiem papieża, zagubiony samochód, problemy w ogródku jordanowskim. Interwencje straży miejskiej

0

Od 31 maja do 6 czerwca 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 192 interwencje ze zgłoszeń mieszkańców i monitoringu. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

1 czerwca 2024 roku o godz. 0.37 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego obok pomnika Papieża na Placu Jana Pawła II. Na miejscu zastano bezdomnego Piotra R. Niestety mężczyzna nie zgodził się na udzielenie mu jakiejkolwiek pomocy. W takich sytuacjach nie można zmusić takiej osoby do przymusowego pobytu w schronisku dla bezdomnych.

1 czerwca 2024 roku o godz. 6.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ziemi w rejonie Placu Drzymały. Na miejscu zastano bezdomnego Adama S., który miał jątrzące rany na nogach, miał problemy z poruszaniem się oraz duszności. Wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala Latawiec. Kilka dni wcześniej nasi funkcjonariusze interweniowali w podobnej sytuacji, jednak wówczas Adam S. nie zgodził się na badanie przez lekarza i na przewiezienie do szpitala. W takich sytuacjach nie można zmusić takiej osoby do leczenia.

2 czerwca 2024 roku o godz. 17.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny który na ulicy Łukowej załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

3 czerwca 2024 roku o godz. 17.34 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy odebrał telefon od kobiety, która przyjechała do Świdnicy i zaparkowała samochód w podwórzu w rejonie centrum i teraz nie może go odszukać. Poszukiwania samochodu zlecono patrolowi interwencyjnemu oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. Samochód został zlokalizowany w podwórzu przy ulicy Bohaterów Getta o czym powiadomiono zgłaszającą, która w końcu mogła wrócić do domu.

4 czerwca 2024 roku o godz. 19.38 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania pojazdu marki Honda na terenie zielonym przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem.

6 czerwca 2024 roku o godz. 18.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety przebywającej na terenie ogródka jordanowskiego przy ulicy Konopnickiej. Jej dzieci jeździły rowerkami po nasadzonych roślinach natomiast ich matka paliła papierosy i niedopałkami zanieczyszczała teren ogródka. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny straży miejskiej. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z kobietą wskazując niewłaściwe zachowania dzieci oraz informując o zakazie palenia wyrobów tytoniowych na terenie ogródka jordanowskiego i zaśmiecaniu terenu. Niestety osoba ta nie była przejęta uwagami strażników i w ich obecności wyrzuciła kolejny niedopałek. Ostatecznie została ukarana mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułNocna interwencja strażaków w Muzeum Dawnego Kupiectwa
Następny artykułGmina Świdnica. Strażacy powalczą o tytuł najlepszej drużyny