0

Początek majówki spędzamy w Żmigrodzie, gdzie na sztucznym boisku tamtejszego OSiR-u mierzymy się z rezerwami pierwszoligowej Miedzi Legnica. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica powalczą o przełamanie w starciu z liderem Koleje Dolnośląskie IV ligi, lecz poprzeczka wędruje dziś bardzo wysoko.

Skład świdniczan: Kot, Sowa, Łaski, Ratajczak, Przewoźny, Migas, Filipczak, Paszkowski, Mojka, Bidzinashvili, Jagielski.

1′ – rozpoczynamy.

2′ – brutalnie sfaulowany Sowa na 30. metrze – żółta kartka dla Ciapy.

3′ – Sowa uderza, piłkę wybijają obrońcy.

4′ – dośrodkowujemy w pole karne, Ratajczak zamyka akcję niecelnym strzałem głową. Mocny początek świdnickiego zespołu.

8′ – kilku kolejnych zawodników, w tym kapitan Marcin Garuch pracują na żółte kartki. Kilka bezpardonowych ataków bez piłki.

11′ – stroną inicjującą ataki cały czas świdniczanie. Łaski niestety niedokładnie dośrodkowuje w pole karne.

12′ – Mojka źle przyjmuje przyjmuje piłkę w polu karnym.

13′ – niestety pierwsza akcja rezerw Miedzi kończy się golem. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i skuteczna główka Stępnia – 1:0 dla legniczan!!!

16′ – rzut wolny – dośrodkowujemy w pole karne, niestety nikt nie zamyka tej akcji.

18′ – strzał z dystansu przeciwników, bez problemu futbolówkę łapie Kot.

21′ – atakujemy lewym skrzydłem, do akcji wkracza bramkarz, przejmując piłkę.

23′ – Miedź jest bardzo groźna, kolejny wypad i ratuje nas poprzeczka po strzale z dystansu!

24′ – dwie nasze wrzutki w pole karne – lepsi w tych sytuacjach obrońcy.

27′ – blisko dobrego dogrania do Jagielskiego, niestety czujni obrońcy.

30′ – pół godziny gry za nami – 1:0 dla Miedzi II.

31′ – akcja w naszej szesnastce – piłkę łapie Kot.

32′ – centro-strzał piłka o włos mija spojenie słupka z poprzeczką legnickiej drużyny – była szansa na złapanie remisu.

34′ – Paszkowski przerywa kontrę – żółta kartka.

35′ – potężne uderzenie z rzutu wolnego Garucha – nasz golkiper czujny.

37′ – kolejny rzut wolny dla formalnych gospodarzy tego starcia – futbolówka mija światło bramki.

40′ – przejmujemy piłkę, Paszkowski wpada w pole karne, lecz zdaniem arbitra jest powstrzymywany zgodnie z przepisami.

45′ – wkraczamy w doliczony czas gry – zagramy co najmniej minutę dłużej.

45′ – koniec pierwszej części gry – przegrywamy 0:1. Po bardzo dobrym początku, później więcej z gry mieli przeciwnicy.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składzie.

48′ – dośrodkowanie w nasze pole karne – uderza głową napastnik Miedzi – niedokładnie.

50′ – kontra legniczan – dogranie do Garucha, ten mocno się pomylił.

52′ – na zamknięciu akcji Garuch wyprzedza naszego zawodnika i precyzyjnym uderzeniem podwyższa wynik na 2:0!!!

58′ – Lipiński zastępuje Jagielskiego.

59′ – na trybunach dziś m.in. Ireneusz Mamrot, były trener Jagiellonii Białystok, a obecnie pierwszoligowej Miedzi Legnica.

60′ – walczą dziś biało-zieloni, staramy się zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Abramowicza, który w poprzednim sezonie rozegrał 20 spotkań w ekstraklasie w barwach pierwszego zespołu.

63′ – próbujemy wychodzić wysoko, Mojka bliski przechwytu, mocno ciałem zagrał zawodnik Miedzi, zażegnując niebezpieczeństwo.

65′ – kolejny gol nieco z niczego – samobójcze trafienie po rzucie rożnym dla Miedzi – przegrywamy 0:3!!!

66′ – Misztal i Oboladze za Mojkę i Paszkowskiego.

68′ – Lisiecki pojawia się na boisku w miejsce Bidzinashviliego.

69′ – Garuch wykłada piłkę swojemu partnerowi, ten mocno się pomylił.

73′ – Kot wyprzedzony niestety przy dośrodkowaniu, piłka zgrana do Szabłowskiego i jest 4:0!!!

74′ – po dłuższej pauzie na boisko wraca Wojciechowski – zastępuje Mojkę.

80′ – rzut rożny dla biało-zielonych – czujni obrońcy.

82′ – dobra akcja Sowy z Lisieckim – niestety dla nas kończy się tylko na zagrożeniu.

85′ – stały fragment gry – Łaski zgrywa piłkę, ale chorągiewka w górze – była na spalonym.

87′ – kontra legniczan – świetnie broni Kot.

90′ – arbiter nic nie dolicza – zasłużone zwycięstwo Miedzi II w wymiarze 4:0.