Strona główna 0_Slider W czwartek Boże Ciało. Którymi ulicami przejdą procesje? Gdzie będą utrudnienia w...

W czwartek Boże Ciało. Którymi ulicami przejdą procesje? Gdzie będą utrudnienia w ruchu?

0

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W tym roku wypada ono w czwartek, 30 maja. W związku z procesjami kierowcy muszą się przygotować na chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Boże Ciało jest świętem ruchomym, które wypada zawsze w czwartek po święcie Trójcy Świętej. Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do czterech ołtarzy. Udział w procesji traktowany jest jako publiczne wyznanie wiary. W powiecie świdnickim odbędzie się 35 procesji, z czego 6 przejdzie ulicami Świdnicy.

Główna procesja diecezjalna przejdzie przez centrum Świdnicy, z parafii katedralnej do parafii pw. św. Józefa. Orszak procesyjny wyruszy po mszy św., która rozpocznie się o godz. 10.00 w świdnickiej katedrze. W godzinach 11.00-12.45 wierni i duchowni przejdą z pl. Jana Pawła II, przez ulicę Daleką, Pułaskiego, Rynek, na ulicę Kotlarską.

Na Osiedlu Młodych procesja z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wyruszy około godziny 10.00, tuż po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Jej trasa będzie wiodła ulicami: Wyszyńskiego, Marcinkowskiego, Plater, Waryńskiego, Wyszyńskiego. Zakończenie procesji nastąpi około godz. 11.30.

Na Zarzeczu procesja parafii pw. Miłosierdzia Bożego ruszy po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Procesja rozpocznie się o godz. 9.45 i poprowadzona zostanie ulicami: Rolniczą, Wincentego Witosa, Przemysłową, Reja, Wileńską i Mazowiecką. Jej zakończenie nastąpi około 11.00.

Uroczyste nabożeństwo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godz. 9.00. Procesja rozpocznie się około godz. 10.00, a wierni przejdą ulicami: Wałbrzyską, Leśną, Świętojańską, Mierniczą i Wałbrzyską. Zakończenie planowane jest na godz. 11.30.

Na osiedlu Zawiszów procesja z kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy około godziny 11.40, po mszy św. o godz. 10.45, i przejdzie ulicami: Bolesława Śmiałego, Jana Długosza, Władysława Łokietka, Księżnej Jadwigi Śląskiej, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Bogusza Stęczyńskiego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Przyjaźni w Świdnicy procesja wyruszy około godziny 11.00 i przejdzie ulicami: Przyjaźni, Śląską i Zieloną. Zakończenie około godziny 12.00.

Ubiegłoroczna procesja pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka:

/mn/

Poprzedni artykułTurniejem plażówki chłopców zakończyli cykl „Współzawodnictwa szkolnego” [FOTO/WYNIKI]
Następny artykułByły piłkarz świdnickich klubów zadebiutował w polskiej ekstraklasie!